Ana Sayfa Kültür-Sanat 24. Adana Film Festivali'nin Ödül Töreni gerçekleştirildi

24. Adana Film Festivali'nin Ödül Töreni gerçekleştirildi

24'ncüsü düzenlenen Uluslararası Adana Film Festivali Ödül Töreni ve kapanış programı gerçekleştirildi. Törende konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Film Festivali'nin Türk sanatının, Türk sinemacılarının, Yeşilçamlıların festivali olduğunu vurgularken, "Evrensel sanata, Anadolu topraklarının sanata, sinemaya emek verenlerinin köprü oluşu ile ulaşabiliriz" dedi.

Giriş Tarihi: 1 Ekim 2017 Pazar 11:51
24. Adana Film Festivali'nin Ödül Töreni gerçekleştirildi

Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi'nde düzenlenen ve yoğun katılımla gerçekleştirilen Ödül Töreni'nde konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Film Festivali'nin 24'ncüsüne ev sahipliği yapmaktan duyduğu mutluluğu dile getirirken bu festivalin yalnızca ev sahipliğini yaptıklarını ifade ederken "Adana Film Festivali, Türk sanatının, Türk sinemasının ve özellikle Yeşilçamlıların festivalidir" dedi.

"EVRENSEL SANATA ANADOLU SANATÇILARININ KÖPRÜ OLUŞU İLE ULAŞILABİLİR"

Adana Büyükşehir Belediyesi olarak alt yapı çalışmaları ile birlikte konservatuarı, şehir tiyatroları ve Adana'da çekilen her filme destek vererek Türk sinemasına, Türk sanatına katkı sunduklarını ifade eden Başkan Sözlü, evrensel sanata ancak Anadolu topraklarının sanata, sinemaya emek verenlerinin köprü oluşu ile ulaşılabileceğini ifade ederek "Adana öyle bir şehir ki Adana'nın bereketli topraklarından çıkan edebiyatçılarımızın yazdıkları kitaplar onlarca dile çevrilmiş ve Dünya edebiyatının öne çıkanları olmuştur. Bizler de Adana Film Festivali'ni gerçekleştirirken sanatın dilini öne çıkarttık" dedi.

ÖDÜL KATEGORİLERİ VE SAHİPLERİ

24'ncü Uluslararası Adana Film Festivali'nde en iyi film ödülünü Onur Ünlü’nün yönetmenliğini yaptığı ‘Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yoktur’ filmi alırken en iyi erkek oyuncu ödülünü ‘Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok’ filmiyle Fatih Artman aldı. En iyi kadın oyuncu ödülünü ise ‘İşe Yarar Bir Şey’ filmiyle Başak Köklükaya aldı.

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda verilen ödüller ise şöyle Yılmaz Güney Ödülü: Onur Saylak (Daha), Adana İzleyici Ödülü: Onur Saylak (Daha), En İyi Yönetmen: Onur Ünlü (Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok), En İyi Senaryo: Barış Bıçakçı- Pelin Esmer (İşe Yarar Bir Şey), En İyi Müzik: Mustafa Biber (Buğday), En İyi Görüntü Yönetmeni: Gökhan Tiryaki (İşe Yarar Bir Şey), En İyi Sanat Yönetmeni: Naz Eraydağ (Buğday), En İyi Kurgu: Ayris Alptekin (Kar), Yardımcı Rolde En İyi Kadın: Hare Sürel (Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok), Yardımcı Rolde En İyi Erkek: Ahmet Varlı (Taş), Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu: Hazar Ergüçlü (Kar), Jüri Özel Ödülü: Emre Yeksan (Körfez), Umut Veren Genç Erkek Oyuncu: Hayat Van Eck (Daha) -Halil Bahadır (Kar), Film - Yön En İyi Yönetmen Ödülü: Semih Kaplanoğlu (Buğday), Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) En İyi Film: Onur Saylak (Daha)


 

 

 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Seyhan’dan yoksul ve kimsesizlere sıcak yemek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık