Ana Sayfa Yaşam 267 özel sporcu olimpiyatlarda buluştu

267 özel sporcu olimpiyatlarda buluştu

Çukurova Üniversitesi ''Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunları'' tamamlandı.

Giriş Tarihi: 27 Ekim 2016 Perşembe 09:30
267 özel sporcu olimpiyatlarda buluştu

Özel Olimpiyatlar Türkiye ve Çukurova Üniversitesi’nin (ÇÜ) iş birliğiyle gerçekleşen Çukurova Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunları tamamlandı. Olimpiyatlara 267 özel ve partner sporcu katıldı.

 

Akdeniz ve İç Anadolu Bölgesi’ndeki 11 ilden gelen özel ve partner sporcuların yanı sıra bu sene ilk defa KKTC’den de iki okulun katıldığı Çukurova Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunları’nın açılışına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan, Özel Olimpiyatlar Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Civelek, akademisyenler, sporcular ve aileleri katıldı. 

 

Çukurova Üniversitesi Ev Sahipliğinde Gerçekleşti.

Çukurova Üniversitesi işbirliği ve ev sahipliğinde üç yıldır düzenlenen oyunlarda atletizm, masa tenisi, yüzme, karma basketbol ve karma futbol branşlarında müsabakalar yapıldı. Oyunlara atletizmden 97, masa tenisinden 31, yüzmeden 47, karma basketboldan 37, karma futbol branşından ise 45 olmak üzere toplam 267 sporcu katıldı. 

 

“Amacımız, Onlar Hakkındaki Önyargıları Yıkıp Aslında Aralarında Hiç Fark Olmadığını Göstermek.”

Lütfullah Aksungur Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen olimpiyatların açılış töreninde konuşan Özel Olimpiyatlar Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Civelek, özel çocukları sosyal hayatın içine çekebilmek amacıyla bu organizasyonu düzenlediklerini belirterek, “Çocuklarımızın yaşıtlarıyla kaynaştıkları, birlikte yarışıp yine beraberce kazanmanın mutluluğunu yaşadıkları bir ortam yaratmaktan dolayı mutluyuz. Ailemiz her geçen gün büyüyor. Ortak amacımız, onlar hakkındaki önyargıları yıkıp aslında aralarında hiç fark olmadığını göstermek. Bu çocuklarımız kendilerine fırsat verildiği takdirde hayatı ve oyunu nasıl birlikte güzelleştirdiklerini herkese kanıtlıyorlar. Hem kendileri mutlu oluyor hem de bize gelecek için umut veriyorlar.” şeklinde konuştu.

 

Prof. Dr. Erdoğan; “Hayatı Hep Beraber Paylaşmak Çok Güzel.”

Çukurova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan ise Çukurova Üniversitesi olarak bu organizasyona ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti. Aktif yaşamın ve spor yapmanın, dolayısıyla sosyalleşmenin beyin gelişimine olan katkısından söz eden Prof. Dr. Erdoğan, “Hayatı hep beraber paylaşmak çok güzel” dedi. 

 

Olimpiyatları İzleyen Veliler Duygu Dolu Anlar Yaşadı.

Açılış konuşmalarının ardından Özel Olimpiyatlar Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Civelek Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan’a Çukurova Üniversites’inin katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti. Daha sonra Çukurova Üniversitesi Jimnastik Kulübü öğrencileri ve Aya Sanat Merkezi melekleri mini bir gösteri sundu. Gösterileri izleyen veliler duygu dolu anlar yaşadı.

 

Oyunlara antrenörler, öğretmenler ve doktorların yanı sıra Çukurova Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencilerinden 150 kişilik gönüllü ekip de destek verdi. Ayrıca Çukurova Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunları çerçevesinde spor müsabakalarının yanı sıra uzman hekimler tarafından Sağlıklı Sporcu Taramaları da gerçekleştirildi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Yüreğir işçisine yüzde 17 zam

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık