Ana Sayfa Yaşam Adana Büyük Sanayi Projesi için başvuru alınmaya başladı

Adana Büyük Sanayi Projesi için başvuru alınmaya başladı

Adana Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, Seyhan Belediyesi, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) ile Adana Ticaret Odası (ATO) işbirliğiyle oluşturulan, Büyük Sanayi Projesi’ne dahil olmak isteyenler için ön talep başvuruları başladı.

Giriş Tarihi: 12 Temmuz 2016 Salı 12:11
Adana Büyük Sanayi Projesi için başvuru alınmaya başladı

Proje Müşavirliğini Bektaş Avcı’nın yaptığı ve TEMSA civarında hayata geçirilmesi planlanan 300 milyon dolarlık dev projeye 2016 yılı içinde başlanması planlanıyor. Sade Yatırım Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı-Proje Müşaviri Bektaş Avcı, proje finansmanı için bankalar ve kredi kuruluşları ile görüşmelere başladıklarını açıkladı.

PROJE 2016 İÇİNDE BAŞLAYACAK

Avcı, “Başvurular; Adana Büyükşehir Belediyesi, Seyhan Belediyesi,  Adana Ticaret Odası (ATO) ve Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) merkezlerinden, adanabuyuksanayi.comsitesinden, 032204591313-05520491313 nolu telefonlardan yapılabilecek. Projeye bu yılın içerisinde başlanması planlanıyor.” dedi.

MESLEK GRUPLARININ ÇALIŞMA ORTAMI MODERNLEŞTİRİLECEK

Projenin 798 bin metrekare  inşaat alanına sahip olacağını belirten Bektaş Avcı, “Projeyle, başta imalat olmak üzere, çeşitli sektörlerde, şehre dağılmış vaziyette üretim yapan meslek grupları bir araya getirilecek, böylece çalışma ortamı modernleşecek ve üretim artacak. Projede modüler sistem planlanıyor. 150 metrekareden başlayacak mağazalar olacak ve daha büyük yer talep edilirse planlama yapılacak. Projenin 300 milyon dolar civarında maliyeti var. TEMSA’nın yanındaki araziyi planlıyoruz. Tamamı imarlı bir arazi. İçinde sosyal donatı alanlarının da olduğu, küçük esnafın oluşturduğu, büyük sanayi olacak.  Proje; Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde yürüyecek. Şu anda şehrin muhtelif noktalarına yayılmış her meslek grubu belirli bir alanda toplanacak. Öncelikle imalatçılar yer alacak. Mermerciler, ayakkabıcılar, tekstilciler, bakırcılar v.b. toplulaştırılacak. Bu proje kentsel dönüşüm için de önemli, çünkü kentsel dönüşümde en büyük sorun küçük esnafın istihdam edilmesi. Küçük esnafın büyümesini sağlayacak bir proje olarak da tanımlanabilir” diye konuştu.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Adana’nın havası alarm veriyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık