Ana Sayfa Ekonomi Adana girişimcileri görücüye çıktı

Adana girişimcileri görücüye çıktı

Adana Girişimcilik Merkezi tarafından düzenlenen “Patlat Fikrini Ön Kuluçka Programını” tamamlayan girişimciler ile iş adamları Adana Sanayi Odası’nda “Demo Day” etkinliğinde bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 13 Eylül 2019 Cuma 11:00
Adana girişimcileri görücüye çıktı

Adana Girişimcilik Merkezi tarafından düzenlenen “Patlat Fikrini Ön Kuluçka Programını” tamamlayan girişimciler ile iş adamları Adana Sanayi Odası’nda “Demo Day” etkinliğinde bir araya geldi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı (CMDP) kapsamında Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Adana Girişimcilik Merkezi (AGM) tarafından düzenlenen programa Adana Vali Yardımcısı Murat Süzen, Yüreğir Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Çukurova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyhan Tükel, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Lutfi Altunsu, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Remzi Özdoğan, KOSGEB Adana İl Müdürü Mehmet Eren, girişimciler ve sanayiciler katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, “Adana Girişimcilik Merkezimizin düzenlemiş olduğu Patlat Fikrini Ön Kuluçka Programını başarıyla tamamlayan girişimcileri tebrik ediyorum. Girişimciler bir ülke için velinimettir. Girişimcilik ülke ekonomisine doğrudan etki eder ve büyümesini sağlar. Bu anlamda böyle önemli etkinlikleri çok önemsiyorum” dedi.

Ülkemizin gelişip kalkınması ve ülkelerarası rekabette üst sıralara çıkması için özellikle genç girişimcilere ihtiyaç olduğunu belirten Kıvanç “Dünyanın en büyük şirketler listesinde eskiden finans ve enerji şirketler ağırlıklı olurdu. Artık küresel devler listesinde geçmiş 10-15 yılı bulmayan teknoloji girişimci şirketleri görüyoruz. Bu nedenle vizyoner ve genç beyinlere çok ihtiyacımız var. Bugün dünyanın en zengin ülkeleri en girişimci olan ülkeleri. Biz de bu manada genç girişimcilerimizin sayısını artırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Adana Sanayi Odası olarak genç girişimcilerimizi desteklemeye devam edeceğiz. Ürettiğiniz projelerin her zaman arkasındayız” diye konuştu.

Adana Girişimcilik Merkezi Projesi’nin başlangıçtan bugüne kadar ki sürecini anlatan TOBB Adana İli Akademik Danışmanı ve AGM Proje Koordinatörü Prof. Dr. Selçuk Çolak ise konuşmasında AGM’de uygulanan Patlat Fikrini Ön Kuluçka Programını başarı ile tamamlayan girişimciler arasından seçilen 21 ekip “Demo Day” etkinliği sayesinde geliştirdikleri iş planlarını yatırımcılara sunarak hayallerini hayata geçirme fırsatı yakaladığını belirtti.

Projenin yürütücülüğünü Çukurova Üniversitesi’nin yaptığı söyleyen Çolak, “Adana Girişimcilik Merkezi ortakları arasında Adana Ticaret Odası, Adana Sanayi Odası, Seyhan Belediyesi, Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Adana İl Müdürlüğü ve KOSGEB Adana İl Müdürlüğü yer alıyor. Girişimcilik Merkezi projesi ile yenilikçi, yaratıcı girişimci adaylarının kent ekonomisine katma değer sağlayan iş fikirlerini olgunlaştırabileceği bir girişimcilik merkezi yaratılması, bölgesel girişimcilik ekosisteminin zenginleştirilmesi ve kentsel ekonominin gelişimine katkı sağlanması, Adana’nın ulusal girişimcilik ekosisteminde akıllı tarım, sağlık, enerji ve imalat sanayi yazılımları ile nesnelerin interneti gibi yeni nesil teknolojilerde ve grafik, animasyon, film, oyun gibi dijital yaratıcı sektörlerde girişimcilik üssü haline getirilmesini amaçlamaktadır” dedi.

Konuşmaların ardından “Demo Day” gününde yatırımcılar ile buluşan, 21 girişimci ekip geliştirdikleri iş planlarını yatırımcı ve iş adamlarını sunarak hayallerini hayata geçirme fırsatı yakaladı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

İstihdam kurulu toplandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık