Ana Sayfa Siyaset Adana İl Örgütü’nden Kılıçdaroğlu’na tam destek

Adana İl Örgütü’nden Kılıçdaroğlu’na tam destek

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, gayrimeşru anayasa değişikliği referandumuyla ilgili CHP’nin hukuki mücadelesi sürerken, parti içi muhalefetin kurultay arayışlarının partisel bütünlüğe darbe vurduğunu belirtip, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na destek mesajı verdi.

Giriş Tarihi: 8 Mayıs 2017 Pazartesi 15:36
Adana İl Örgütü’nden Kılıçdaroğlu’na tam destek

 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, rejimi değiştiren 16 Nisan referandumu öncesinde HAYIR bloğunun lokomotifliği görevini üstlenen CHP’nin, YSK’nın kararları nedeniyle meşruiyetini yitiren referandumla ilgili hukuki mücadelesi sürerken, parti içi muhalefetin kurultay arayışlarının yanlışlığına dikkati çekti. Adana İl Örgütü olarak Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olduklarını dile getiren Barut, yandaş medyanın gayrimeşru referandumla ilgili tartışmaları sonlandırmak ve yasal zemindeki haklı mücadelesini gölgelemek için CHP’yi hedef aldığını kaydetti. Parti içi muhalefetin bu oyuna gelmemesi gerektiğini vurgulayan Barut, “Böylesi önemli bir mücadelede kurultay arayışı, referandum çalışmaları sırasında sağlanan bütünlüğe darbe vurmaktadır. Yapılması gereken Türkiye’nin en demokrat genel başkanına sahip olan CHP çatısı altında birlik ve beraberlik içinde bu mücadeleye destek vermek olmalıdır” dedi.

 

CHP, HAYIR BLOĞUNUN LOKOMOTİFLİĞİNİ YAPTI

İl Başkanı Ayhan Barut yaptığı açıklamada, parti içi muhalefetin kurultay arayışını değerlendirdi. CHP örgütlerinin ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun izledikleri kampanyayla, tek adamlık rejimine geçişi sağlayan anayasa referandumu öncesinde Cumhuriyetten, demokrasiden, hak ve özgürlüklerden yana olan HAYIR bloğunun lokomotifi olarak görev yaptığını kaydeden Barut, “CHP’nin ayrıştırmayan, kişiselleştirmeyen kampanyasının ­olumlu etkileri referandum sonuçlarına da yansımıştır ve referandumdan HAYIR çıkmıştır. Ancak YSK, kanunsuz kararlarıyla referandum sonuçlarının değişmesini sağlamıştır” diye konuştu.

 

CHP’NİN HUKUK MÜCADELESİ TAKDİR TOPLADI

Barut, CHP’nin kuruluşundan bu yana üstlendiği misyonla YSK’nın kanunsuz kararlarına karşı başlattığı hukuk mücadelesinin hız kesmeden sürdürerek, tüm yurttaşların takdirini kazandığını dile getirdi.

 

KANUNSUZ REFERANDUM TARTIŞMALARINI BİTİRMEK İÇİN YANDAŞ MEDYA CHP’Yİ HEDEF ALDI

Referandum sürecinde sağlanan parti içi bütünlüğün yarattığı sinerjinin iktidar cephesinde rahatsızlık yarattığını ifade eden Barut, yandaş medyanın gayrimeşru referandumla ilgili tartışmaları sonlandırmak ve yasal zemindeki haklı mücadelesini gölgelemeye yönelik olarak CHP’deki parti içi bütünlüğü ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldığını kaydetti.

 

KURULTAY ARAYIŞI PARTİ İÇİ BÜTÜNLÜĞE DARBE VURUYOR

Parti içi muhalefetin yandaş medyanın bu oyununa gelmemesi gerektiğini dile getiren Barut, “Partimizin yürüttüğü ve ülkemizin geleceği için yaşamsal öneme sahip hukuk mücadelesi sürerken, parti içi muhalefetin kurultay arayışı, referandum çalışmaları sırasında sağlanan bütünlüğe darbe vurmaktadır. Kurultay arayışının iktidardan başka hiç kimseye bir faydası olmadığı ortadadır. Partimizin bugün asıl ihtiyacı, çekişmeleri bir kenara bırakıp, referandum çalışmaları sırasında sağladığımız birliği, bütünlüğü daha da güçlendirip verdiğimiz hukuk mücadelesinin haklılığını, Türkiye’yi sokak sokak gezip, yurttaşlarımıza anlatmak olmalıdır. Bunun için Türkiye’nin en demokrat genel başkanına sahip olan partimiz CHP’nin çatısı altında birlik ve beraberlik içinde çalışmalıyız” şeklinde konuştu.

 

KILIÇDAROĞLU’NA TAM DESTEK

Geçtiğimiz hafta Ankara’da yapılan il başkanları toplantısında, il başkanlarının tavrının da bu yönde olduğuna işaret eden Barut, “Gerek parti örgütlerimizin il başkanları, gerek Adana İl Örgütü olarak Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yanında ülkemizin geleceği için mücadelemizi hız kesmeden sürdüreceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Çetin ile yola devam

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık