Ana Sayfa Gündem ADANA İL TARIM MÜDÜRLÜĞÜ KAYNIYOR (1)

ADANA İL TARIM MÜDÜRLÜĞÜ KAYNIYOR (1)

ADANA TARIM MÜDÜRLÜĞÜ'NDE NELER OLUYOR?

Giriş Tarihi: 22 Ağustos 2017 Salı 08:44
ADANA İL TARIM MÜDÜRLÜĞÜ KAYNIYOR (1)

Adana İl Tarım Müdürlüğü’nde son günlerde yaşanan olaylar karşısında duyarsız kalmak olmazdı.

Bizlere kadar ulaşan bu ayyuka çıkan gelişmelerden bizim haberimizin olduğu gibi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyin de haberi oldu.

Müdürlükte yaşanan olaylar bir dilekçe haline getirilip Cumhurbaşkanımıza gönderildi. Hani hep derler ya ‘hiçbir şey saklı gizli kalmaz’ diye…

Aynen öyle oldu. Biz de bu gelişmeleri şimdi buradan kaleme alarak üzerine sorumluluk düşen hangi yetkili ve etkili isim var ise, buyursun bu olup bitenleri bir inceleyerek gereğini yapsın istiyoruz. İşte Sayın Cumhurbaşkanına kadar ulaşan bilgilerden bazıları.

Adana Tarım İl Müdürlüğü’nde gücünü siyasetçilerden alan siyasetçiler sistematik olarak zulüm yapıyorlarmış. Bu kişiler de resmen çekinilmeden ihbar ediliyor. Adana İl Müdürü Mehmet Ali Tekin, Muavin Vekili Erol Satıcı ve Müdür Vekili Ahmet Tevfik Demiralp’ten şikâyetçi insanlar.

Müdürlüğün her makamında menfaat, keyfiyete bağlı görevi kötüye kullanma, elaman tacizi ve mobing ile onur kırıcı olaylar yaşanıyor İl Müdürlüğünde…

Şikâyetler onu ortaya koyuyor. Şikâyetçiler ekliyorlar. ‘Bir süre önce basında yer alan bir haber yer aldı. Bu haberde Şube Müdür Vekili Ahmet Tevfik Demiralp ile ilgili önemli iddialar yer aldı. Bizler aslında bu olayın farkındaydık. İl Müdür Vekili ile muavin vekile değişik zamanlarda durumu izah etmiştik.

Yöneticiler bataklığın farkında iken sessiz kaldılar. Bizleri de Yeşil Masa Birimine yıldırma politikası gereğince gönderdiler.

9 kişiye altı ay boyunca hiçbir iş verilmeden, araziye çıkarılmadan, büro malzemeleri dahi çok görülerek mobing uygulanarak bizi sürdüler.

Devletin dairesinde aile şirketine ait ürünleri alenen pazarlanması, resmi araçlarla ürün nakletmeleri ve makama post cihazıyla gelecek kadar işin zıvanadan çıkması söz konusu.

Proje üretin firmalarla olan çıkar ilişkisi, yolsuzluğa bulaştığına dair tanıklar ve kamera kayıtları gibi hususlar bilinirken ‘Müdür Vekili Mehmet Ali Tekin ve muavini vekil Erol Satıcı tüm olup bitenlerin birincil tanığı iken, kayıtsız kalıp, ilgili hakkında tek işlem yapmadıkları gibi dürüst çalışanları da şubeden uzaklaştırdılar. Konu basına sirayet etti.

Erol Satıcı ve Ömer Söğüt muhakkik tayin edildi. Ömer Söğüt, bakanlıktan müfettiş istenilmesini kendisinin söylediğini idarenin kabul etmediğini ve konunun da kendilerini aştığını’ söyleyecek kadar olaylar ayyuka ulaştı.

Muhakkik, olaydan bilgisi olanların dışında hiç alakası olmayan kişilerin ifadelerini alarak olayı kapatma yoluna gitti. Ve arkasından sürgünler geldi. Sonrasında görevlendirmeler iptal edildi!’

Burada bir soluklanalım.

Tarım Bakanı A. Eşref Fakıbaba yeni bakan oldu.

Bakanlığını yeni tanıma fırsatına erişiyor.

Adana İl Müdürlüğü kaynıyor.

Sayın Bakanın acilin bakanlıktan bir soruşturma ekibi göndererek burada olup bitenleri bir kayıt altına alması ve sonrasında kokuşmuş bu zihniyete eğer iddialar doğru ise acilen el çektirip teşkilatını yeniden revize etmesi görevi kendisine düşüyor.

Sayın Cumhurbaşkanımız bu gibi kokuşmuşluğa asla izin vermez.

YARIN: Çıkar ilişkisi nasıl yaşanıyor Adana Tarım İl Müdürlüğü’nde… Buna mercek tutacağız.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Soner Çetin, “Türkiye için el ele vermeliyiz”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık