Ana Sayfa Kültür-Sanat Adana Kız Lisesi’ne ‘Matematik Sokağı’

Adana Kız Lisesi’ne ‘Matematik Sokağı’

Adana Kız Lisesi Ortaöğretim Uyum Proğramı öğretmen ve 9. Sınıf öğrencileri, Okul Müdürü Yıldız Akman'ın desteği ve katkıları ile Matematik Sokağı açılışı gerçekleştirdiler.

Giriş Tarihi: 24 Aralık 2017 Pazar 10:09
Adana Kız Lisesi’ne ‘Matematik Sokağı’

Adana Kız Lisesi Ortaöğretim Uyum Proğramı öğretmen ve 9. Sınıf öğrencileri, Okul Müdürü Yıldız Akman'ın desteği ve katkıları ile Matematik Sokağı açılışı gerçekleştirdiler.

MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Öğrenci işleri Daire Başkanı Sayın Yaşar Koçak'ın başkanlığında İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Turan Akpınar, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Sayın Hayati Koca ve Sayın Mustafa Necati Kameroğlu, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Ahmet Oflaz, Sayın Şube Müdürleri ve okul müdürlerinin katılımıyla değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Okul Müdürü Yıldız Akman, yaptığı konuşmada özetli şunları söyledi. ‘Bu toplantının okulumuzda gerçekleştirilmesinden çok büyük onur ve mutluluk duydum. Ayrıca Ortaöğretim Uyum Programı çerçevesinde okulumuz matematik öğretmeni Dilara Yumuşak’ın ve sevgili öğrencilerimin hazırladıkları Matematik Sokağı açılışında bizi onurlandıran Sayın Daire Başkanımız Yaşar Koçak 'a, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan Akpınar ve değerli yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum.

Adana Kız Lisesi 1932 den beri 85 yıldır tanınmış ve tarihi bir eğitim kurumu niteliği taşıyan ve kendisine emanet edilmiş olan Türk Gençliği’nin hizmetindedir. Okulumuz, temel değerler doğrultusunda, öğrenci merkezli, uygun ve kendini yenileyen bir eğitim projesi gerçekleştirmektedir. Öğrencilerimiz kendi kendine yeten, projesini gerçekleştiren bir birey olmasını sağlayan kültürel ve bilimsel faaliyetler sayesinde, teorik bilgilerle gerçek hayat arasında bir bağ kurmaya yönlendirilmektedir. Öğrencilerimizin yalnızca okul boyutuyla sınırlı kalması yerine bütün yeteneklerini değerlendirmelerini arzuluyoruz. Bugün burada toplanmamızın amacı olarak Ortaöğretim Uyum Programı doğrultusunda okulumuz 9. Sınıf öğrencileri ile Matematikle ilgili farklı bakış açısı yaratmak olduğunu belirtmek istedik. Öğrencilerimize matematiğin çok önemli olduğunu anlatıyoruz.. Matematik hayatımızda neden önemlidir? Matematik, sadece kendinden muhasır bir ders olduğu için önemli değildir. Matematik evrenin dili olduğu için vardır ve düşüncenin terkibi olduğu için önemlidir’

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Ertelenen ÇDSO konserine yoğun ilgi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık