Ana Sayfa Ekonomi Adana Sanayi Odası 50 yaşında

Adana Sanayi Odası 50 yaşında

Adana Sanayi Odası’nın 50. Kuruluş yıldönümü, 1966 yılında ilk toplantının yapıldığı günde gerçekleştirilen olağanüstü meclis toplantısında kutlandı.

Giriş Tarihi: 6 Aralık 2016 Salı 16:52
Adana Sanayi Odası 50 yaşında

Meclis Başkan Vekili İsrafil Uçurum’un başkanlığında yapılan 50. Yıl toplantısına, Adana Sanayi Odası’nda bugüne kadar görev alan ve hayatta olan Meclis, Yönetim Kurulu Başkan ve üyeleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda, şehitlerimiz, vefat eden oda üyesi sanayiciler ve Aladağ’daki yangında hayatını kaybedenler için Fatiha okundu.

Adana’nın, sanayinin öncü şehirlerinden biri olduğunu belirten ADASO Meclis Başkan Vekili İsrafil Uçurum, Türk sanayisine önemli katkılar sunduğunu, önderlik ettiğini ve çok önemli sanayiciler yetiştirdiğini, yetiştirmeyi de sürdürdüğünü ifade etti.

Uçurum, “50 yıl önce meclisin ilk toplantısını yaptığı günde eski yeni tüm meclis üyelerimizle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Odamızın kuruluşunda ve bugüne ulaşmasında emeği geçenlere şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

ADASO Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç da, Adana Sanayi Odası’nın organize sanayi bölgesinin kurulması başta olmak üzere bölge ve ülke sanayisinin gelişmesi yönünde önemli kararlarda öncü rol oynadığını vurguladı.

Adana’nın ekonomik, sosyal ve kültürel faaliyetlerine en büyük destek veren kurumlar arasında hep ilk sıralarda yer aldığını belirten Kıvanç, “50 yıl önce kurulan Odamız bugün ne büyük bir mutluluktur ki siz değerli ağabeylerinden aldığı şevk ve heyecanla Adana sanayisini ve ekonomisini kalkındırmaya bugün de gayret etmektedir” diye konuştu.

Sanayiciler olarak Adana’nın 2023 hedefleri doğrultusunda en gözde şehirlerden biri olacağını bilerek yatırımlara ve projelere devam ettiklerini ifade eden Kıvanç, şöyle konuştu:

 

“Bunu yaparken de siz değerli büyüklerimizden ilham alıyoruz. Sizlerin başlattığı azimli ve kararlı yolda İlimiz ve ülkemiz ekonomisi ve bekası için durmadan çalışıyoruz. Sizlerden aldığımız en önemli miras, her zaman birlikte hareket etmek olmuştur. Bizler burada bulunan tüm arkadaşlarımla birlikte tüm etkinlerimizde Adana’nın gelişimi için çalıştık. Rekabeti işbirliğine çevirdik; birlikte kazanmayı öğrendik; küresel ekonomide tek firma değil; Adana markası olarak güçlü olduğumuza inandık.  

 

Dileğimiz ve isteğimiz odur ki; sizlerden aldığımız mirası çok daha yukarılara taşıyabilelim ve bizden sonra gelecek nesiller de bizleri sizlere duyduğumuz hayranlıkla ansın; İlimiz kazansın. Ülkemiz kazansın. Odamız ve Adana’mıza katkı sağlamış olan tüm sanayicilerimizi bir kez daha minnetle anıyor, burada bulunan tüm değerli ağabeylerime ve siz değerli dostlarıma hürmetlerimi sunuyorum.”

 

Kıvanç, ilk Yönetim Kurulu Başkanı Sakıp Sabancı ve Meclis Başkanı Selahattin Canka dahil olmak üzere 13 meclis üyesinin hakkın rahmetine kavuştuğunu, yaşayan tek meclis üyesi Duran Ulaştırıcı’nın 50. Kuruluş yıldönümü toplantısına katılmasından büyük mutluluk duyduklarını sözlerine ekledi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

KAMU MÜTEAHHİTLERİ VERGİ DAİRESİNİN İYİ MÜŞTERİSİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık