Ana Sayfa Spor Adana’da Açık Su Aday Yüzme Hakemlik Kursu Açılacak

Adana’da Açık Su Aday Yüzme Hakemlik Kursu Açılacak

Adana’da Türkiye Yüzme Federasyonu ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 12-14 Ekim tarihleri arasında Açık Su Yüzme Aday Hakem Kursu açılacak.

Giriş Tarihi: 10 Ekim 2018 Çarşamba 10:35
Adana’da Açık Su Aday Yüzme Hakemlik Kursu Açılacak

Yüzme Federasyonu Adana İl Temsilcisi Sabri Şanlı, Menderes Spor Salonu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek kursa 18 ile 50 yaş arasında, en az lise mezunu, sağlık durumu hakemlik yapmaya elverişli, ceza kurullarından 3 ay ve daha fazla ceza almayan kişilerin katılabileceğini söyledi.

Şanlı, Adana’nın açık su yüzme hakemliğinde eksikliği olduğunu belirterek “ İlimizde hakem sayımız oldukça az. Kentimizde yapılacak olan organizasyonlarda bu yönde sıkıntı yaşanacaktı. Kurs talebinde İl Müdürlüğümüz ile Federasyonumuz bizlere destek verdiler. Adana’da yüzme branşında eksik bir şey kalmayacak” dedi.

Adana’da 3 gün sürecek Açık su yüzme aday hakem kursuna katılan kursiyerlere, eğitmenler tarafından verilecek dersleri aktaran Şanlı,

“Açık Su Sporunun Tanıtımı, Dünya Ve Avrupa'daki Görünümü, Açık Su Sporunun Ülkemizdeki Görünümü, Koordinatör ve Baş Hakemin Görev Ve Sorumlulukları, Asistan Hakemler 1 ve 2 Numaralı Tekne Sürücülerinin Görevleri, Varış Şefi, Kronometre Hakemleri, Varış Hakemlerinin Görevleri, Dönüş Hakemlerinin Görev ve Sorumlulukları, Parkur Kontrol Hakemleri ve Emniyet Tedbirleri, Yarışma Sahasının Düzenlenmesi ve Koordinasyonunun Sağlanması, Çıkış, Protokol, Mayo Kontrol, Kara Koordinatörünün Görevi, Farklı Yarış Parkurlarının Hazırlanması, Doping Kontrolü ” konuları hakkında eğitim vererek; Kursun sonunda sözlü ve yazılı sınav gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi.

-İSTENEN BELGELER VE ARANAN ŞARTLAR-

3 gün sürecek olan Açık Su Aday Yüzme Hakemliği kursunda istenen belgeler ve aranan şartlar şu şekildedir:

a) T.C. vatandaşı olmak

b) Fotoğraf(2 adet)

c) En az lise ve dengi okul mezunu olmak; (diploma fotokopisi)

d) İlk defa hakemlik için müracaat eden adaylar 18 yaşından küçük 50 yaşından büyük olmamak. 2018 yılı itibariyle 1968 doğumludan büyük olmamak. (Nüfus cüzdanı fotokopisi )

Not: (Daha önce yüzme hakemliği bulunanlarda yaş sınırı aranmamaktadır bundan dolayı yüzme hakemi olup 50 yaş sınırını geçenlerde hakem olduğunun belgelenmesi)

e) Sağlık belgesi - ( Sağlık Ocağı raporu olabilir )

f) Ceza kurallarından 3 ay veya daha fazla ceza almamış olmak.( GHSİM' den ceza yazısı)

e) Ağır hapis veya bir yıldan fazla yahut yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasıyla hükümlü bulunmamak. (sicil kaydı)

f) Kursa katılacak adaylar; Garanti Bankası Anafartalar Şubesi TR 15000 6200 07 110000 62 98889 no' lu Türkiye Yüzme Federasyonu hesabına 50 TL ücret yatırmaları gerekmektedir. Makbuza ''Adana Açık Su Yüzme Aday Hakem Kursu'' yazdırılacaktır. (Ücret Makbuzu)

 

g) Kursiyerler hazırladıkları belgeleri kursa gelirken getireceklerdir.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Çıkışımızı sürdürmek istiyoruz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık