Ana Sayfa Ekonomi Adana’da işsizliğe çare olacak projelere destek

Adana’da işsizliğe çare olacak projelere destek

Adana Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Araştırmalar Enstitüsü Derneği’nin yürüttüğü Ekonomik Olanakları Kısıtlı 36 Ailenin Yaşam Kalitesinin İyileştirilmesi Projesi’ne finansal destek verip, istihdam sorununun çözüme katkı sundu.

Giriş Tarihi: 26 Mayıs 2016 Perşembe 10:00
Adana’da işsizliğe çare olacak projelere destek

Bir yıllık eğitimde oto elektrik ve CNC tezgahları operatörlüğü kurslarını başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek verdi.


BÜYÜKŞEHİR PROJENİN FİNANSMAN ORTAĞI


Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında Akdeniz Araştırmalar Enstitüsü Derneği, Adana’nın merkez Seyhan İlçesi’nde yaşayan 36 ailenin ekonomik ve sosyal şartlarını iyileştirmeyi amaçlayan Ekonomik Olanakları Kısıtlı 36 Ailenin Yaşam Kalitesinin İyileştirilmesi Projesi’ni uygulamaya koydu. Adana Büyükşehir Belediyesi de 186 bin lira bütçeli projeye eş finansman ortağı olarak destek verdi. Seyhan Mesleki Eğitim Merkezi’nde oto elektrik ve CNC tezgahları operatörlüğü meslek dallarında açılan kursları 32 kursiyer başarıyla tamamladı. Projenin finalinde meslek sahibi olup, çalışma hayatına atılacak kursiyerlere sertifikalarını Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek alkışlar eşliğinde verdi.


Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Adana’nın işsizlik sorununa çare üretmek amacıyla çaba gösteren Akdeniz Araştırmalar Enstitüsü Derneği yöneticileri ile SODES, AÇEV ve kursu tamamlayan 15 kişiyi istihdam edecek Metal Sanayi Sitesi yöneticilerine teşekkür etti.


“BÖYLE PROJELERİN İÇİNDE OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”


Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün öznesi Adana, yüklemi sevmek olan bir anlayışla hizmet ürettiğini kaydeden Başkan Vekili Akyürek, “Belediyeler hayatın her alanında hizmet üretirler. Biz de Adana Büyükşehir Belediyesi olarak Adanalı hemşehrilerimizin doğumundan ölümüne kadar günlük hayatlarını kolaylaştırmak, yaşam kalitelerini yükseltmek için gayret gösteriyoruz. Bu hizmetlerimiz arasında mesleki eğitimler ve istihdamı kolaylaştıran kurslar da büyük önem taşıyor. Çünkü Adana işsizlik sorununun en fazla yaşandığı iller arasında yer alıyor. İstihdam sağlamayı amaçlayan böyle bir projeye destek vermekten büyük mutluluk duyuyoruz. Eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerlere meslek hayatlarında başarılar diliyoruz. Böyle anlamlı projelerin içinde var olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Vali Elban’dan Atlas Denim’e ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık