Ana Sayfa Ekonomi Adana'da yufka zamlandı

Adana'da yufka zamlandı

Adana Tatlıcılar, Pastacılar ve Yufkacılar Esnaf Odası Başkanı Metin Taylancı, 1 kilogram yufka fiyatının toptan 4 liraya çıkarıldığını açıkladı.

Giriş Tarihi: 8 Ekim 2017 Pazar 08:14
Adana'da yufka zamlandı

 Adana ESOB Yönetim Kurulu Üyesi, Adana Tatlıcı-Pastacılar ve Yufkacılar Esnaf Odası Başkanı Metin Taylancı,  şehirde satılan yufka fiyatını, maliyetlerin artması nedeniyle artırmak zorunda kaldıklarını bildirdi.

 

Oda Başkanı Metin Taylancı, Adana'da yaklaşık 55 - 60 kadar yufkacı esnafı bulunduğunu, bunların da devletine vergisini ödeyen, sigortasını yatıran, işçi istihdam eden kayıtlı esnaflardan oluştuğunu, merdiven altı ve sağlıksız ortamda üretilen yufkalar yüzünden, piyasada iş hacimlerinin düşük seviyede kaldığını belirtirken, artan maliyetlerin de toptan satış fiyatlarını 4 liraya yükseltmeye kendilerini mecbur bıraktığını açıkladı.

 

Başkan Taylancı, "Son birkaç yılda, çok büyük sıkıntılar çekerek yufka üretimi yapan esnaflarımız, bugün gelinen noktada maliyetine, hatta zararına satışlar yapmak durumuna düşmüştü. Bu nedenle yaptığımız seri toplantılarda, istişare sonucu Adana'da toptan 3- 3,5 lira olan yufka satışının 4 liraya çıkarılması konusunda fikir birliğine vardık. Yufka tüketen vatandaşlarımızın bu küçük zammı anlayışla karşılayacaklarını ve adı, markası, dükkanı belli esnaflarımızdan yufka almaya devam etmelerini rica ediyorum. Pazarda, kıyıda, köşede yapılan markasız, nasıl, nerede, hangi kalitede yapıldığı belli olmayan, düşük gramajlı yufkaları vatandaşlarımız tercih etmesin.  Mersin'de halen aynı yufka 5,50 liradan satılıyor. Biz Adana'da aynı ağırlıktaki yufkayı 4 liraya çıkardık. Vatandaşlarımızın, merdiven altı, kayıt dışı ve sağlıksız ortamda korsan olarak üretilen yufkalar yerine bizim  markalı, hijyenik yufka üreten kayıtlı esnaflarımızı tercih ederek, desteklerini sürdürmeye devam edeceklerine inanıyorum. Belediyelerimizin de kolluk kuvvetleri vasıtasıyla, çarşıda, pazarda sağlıksız koşullarda üretilip, satılan yufka satışına mani olmalarını da esnafımız adına istiyoruz"dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

AKİB’den Mayıs’ta 650,7 milyon dolar ihracat

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık