Ana Sayfa Ekonomi Adana’dan New York’a girişim yolculuğuna çıktılar!

Adana’dan New York’a girişim yolculuğuna çıktılar!

Adanalı genç girişimciler parlak fikirleriyle Hamdi Ulukaya Girişimi çerçevesinde New York’taki destek programına katılmaya hak kazandı. Müşterilerine ev ve bahçe bakımı servisi sunmayı hedefleyen Ece Turgut, sağlıklı içecekler üretmeyi amaçlayan Ebu Bekir Asker ve yurt dışına çıkacaklara özel bir mobil uygulama hazırlayan Onur Tireng; Hamdi Ulukaya Girişimi’nin destek programıyla hayallerine bir adım daha yaklaştı.

Giriş Tarihi: 28 Kasım 2018 Çarşamba 11:07
Adana’dan New York’a girişim yolculuğuna çıktılar!

Adanalı genç girişimciler parlak fikirleriyle, Hamdi Ulukaya Girişimi’nin New York’taki destek programına katılmaya hak kazandı. Ece Turgut, “Yeşil Bahçe” projesi ile müşterilerine ev-bahçe bakımı servisi sunmayı hedefliyor. Eczacı Ebu Bekir Asker de aromatik bitkilerden faydalanarak sağlıklı içecekler üretmeyi planlıyor. Onur Tireng ise yurt dışına çıkacak kişilere online turizm desteği sunan bir mobil uygulama üretiyor. Hayallerine kulak veren üç girişimci amaçları doğrultusunda Hamdi Ulukaya Girişimi (HUG) Destek Programı’na seçildi.

Adanalı üç girişimci, ülke çapında 7 bin 489 girişimci adayı arasından önce ilk 100’e sonra ilk 48’e girerek İstanbul’daki HUG’18 Hedef Belirleme Toplantısı’na katılmaya hak kazandı. Hedef Belirleme toplantısı boyunca yapılan değerlendirmeler sonunda, New York’taki yoğun girişimcilik programına katılma hakkı kazanan 24 girişimci arasına giren Adanalı dinamik girişimciler ABD’ye ayak bastı. Ebu Bekir Asker, Ece Turgut ve Onur Tireng; HUG’a başvurdukları girişim fikirlerini hayata geçirme yolunda hayallerine bir adım daha yaklaştı.

HUG’da üçüncü dönem başvuruları devam ediyor

Amerika’nın en hızlı büyüyen gıda şirketlerinden Chobani’nin kurucusu Hamdi Ulukaya’nın Türkiye’deki girişimcileri desteklemek amacıyla kurduğu Hamdi Ulukaya Girişimi (HUG) 3. Dönem başvuruları için son 10 gün! Girişimci Adayı ve Startup Destek olmak üzere iki ayrı program sunan HUG’a, 10 Aralık tarihine kadar www.ulukayagirisimi.com üzerinden başvuru yapılabilecek.

Hamdi Ulukaya Girişimi, ilk dönemi olan 2017 yılında 3 bin 694, ikinci yılında ise 9 bin 615 başvuru aldı. İlk yılında girişimci adayları arasındaki şirketleşme yüzde 18 oranında gerçekleşirken, startuplar başta Amerika olmak üzere dünya pazarına açılma fırsatı yakaladı. Hamdi Ulukaya, HUG projesiyle girişimciliği tüm Anadolu’ya yaymayı ve sosyal problemlere duyarlı girişimciler yetiştirmeyi amaçlıyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Kadın çiftçilere biber fidesi dağıtıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık