Ana Sayfa Gündem Adanalı işadamlarından İncirlik toplantıları açıklaması

Adanalı işadamlarından İncirlik toplantıları açıklaması

Adana Sanayi Odası (ADASO), Adana Ticaret Odası (ATO), Adana Ticaret Borsası (ATB) ve Adana Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) yönetimi, 25 Mayıs'ta katıldıkları İncirlik 10. Tanker Üs Komutanlığı’nın davetinde iddia edildiği gibi siyasi yönü ve içeriği bulunan sohbet veya diyalogun asla yaşanmadığını açıkladı.

Giriş Tarihi: 27 Temmuz 2016 Çarşamba 21:12
Adanalı işadamlarından İncirlik toplantıları açıklaması

Adana Sanayi Odası (ADASO), Adana Ticaret Odası (ATO), Adana Ticaret Borsası (ATB) ve Adana Organize Sanayi Bölgesi’nden (AOSB)  yapılan ortak açıklama şöyle:

‘’Son günlerde bazı medya yayın organları ve internet haber sitelerinde “25 iş adamı merak konusu” başlığıyla haberler yayınlanmaktadır, Göreve geldiğimiz günden itibaren Adana Sanayi Odası, Adana Ticaret Odası, Adana Ticaret Borsası ve Adana Organize Sanayi Bölgesi olarak, gerek kendi içimizde, gerekse Adana Valiliği ve Adana Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere kentimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşları, diğer sivil toplum örgütleri ile işbirliği ve dayanışma içerisinde hareket etmeye özen gösterdik, göstermeye de devam etmekteyiz. Konumumuz, bulunduğumuz pozisyon ve Devlet Kurumlarına olan saygımız nedeniyle ilimizde faaliyet gösteren önde gelen devlet kuruluşlarından biri olan İncirlik 10. Tanker Üs Komutanlığı’nın davetine Adana Ticaret Odası, Adana Sanayi Odası, Adana Ticaret Borsası ve Adana Organize Sanayi Meclis ve Yönetim Kurulu Başkanları olarak hiçbir şüphe ve beis görmeden, 25 Mayıs 2016 tarihinde icabet ettik. Söz konusu ziyaret çerçevesinde genel olarak İncirlik Üssü hakkında bilgilendirme yapılmış, İncirlik Üssü ile bölge sanayicisi, ticaret erbabı, esnafı ve sanatkarının ekonomik ilişkilerinin geliştirilmesi yönünde karşılıklı fikir teatisinde bulunulmuş ayrıca Türk Hava Kuvvetleri bünyesinde kurulmuş olan Kartal Vakfı hakkında sunum yapılmış, şehit ve gazi olmuş hava kuvvetleri mensupları yararına, 23 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilecek organizasyon kapsamında yardım talebinde bulunulmuştur. Bu amaçla Haziran ayı başından itibaren, 14 Temmuz’a kadar süren dönemde, meclis üyelerimiz, yönetim kurullarımız ve Adana’nın önde gelen firmalarının yetkililerinden müsait olanlar, firma temsilcilerimizin uygunluk durumuna göre, değişik tarihlerde, bölümler halinde, 10. Tanker Üs Komutanı tarafından yapılan davete katılmışlardır.

Gerek bizlerin gerekse üye firma temsilcilerimizin gerçekleştirdikleri ziyaret ve üste bulundukları süre zarfında, siyasi yönü ve içeriği bulunan sohbet veya diyalog asla yaşanmamıştır. Nitekim devlete ve milli iradeye sonuna kadar bağlı olan bizler, bu tarz bir yaklaşımın söz konusu olması durumunda gerekli tepkiyi ve karşı duruşu gösterecek bilgi, dirayet ve vatan sevgisine sahibiz.


Adana iş dünyasının temsilcileri olarak, darbe girişimini şiddet, öfke ve nefretle kınadığımızı, milli irade dışında hiçbir kuvveti tanımadığımızı, her zaman milletimizin ve devletimizin emrinde olduğumuzu hiçbir şüpheye yer bırakmayacak şekilde her zaman vurguladık ve bundan sonra da vurgulamaya devam edeceğiz. Darbe girişimi sonrasında, iyi niyetli çabalarımızın farklı anlamlar yüklenerek kurumlarımızı ve Adana iş dünyasını töhmet altında bırakacak şekilde yayınlar yapılmasını üzüntüyle karşılıyoruz. Bugün içinde bulunduğumuz olağanüstü durum içinde, gerçek faillerin en kısa sürede tüm bağlantılarıyla ortaya çıkarılması için ülke ve millet olarak daha dikkatli ve ölçülü şekilde hareket etme durumundayız. Devletimize ve milli irademize yapılan bu terör saldırısının faillerinin biran önce yakalanması ve yüce Türk adaletinin önüne çıkartılarak en ağır şekilde cezalandırılması için tüm imkan ve kabiliyetlerimizle mücadele etmeye devam edeceğiz."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Mersin'de devrilen tarım aracının altında kalan sürücü hayatını kaybetti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık