Ana Sayfa Gündem Adanalıların Yaylası Niğde

Adanalıların Yaylası Niğde

Cumhuriyet Halk Partisi Niğde Milletvekili ve KİT komisyon üyesi Ömer Fethi Gürer Ulukışla ilçesini ziyaret etti. İlçe örgütünde ilçe Başkanı Birol Önder ve partililerle görüşen Gürer daha sonra kahve ziyaretinde bulundu. Vatandaşlarla sohbet etti.

Giriş Tarihi: 10 Temmuz 2016 Pazar 10:40
Adanalıların Yaylası Niğde

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer CHP olarak halkın sorunlarını meclise taşıyoruz. Terör sona ermesi için hükümete her türlü desteği sağlıyoruz. Meclise getirilen yasalarda yanlış olanları dile getirip halkın yararına düzenlemeler istiyoruz. Hükümet genelde yandaşlarını koruma adına kanunlar çıkarıyor gerekli muhalefeti yapıyoruz”dedi. Niğde ilinin sorunları ile ilgili çok sayıda  yazılı ve sözlü soru önergesi verdiğini, halkın sorunları ile ilgili meclis araştırmaları ve kanun teklifleri ile verilen görevi yapmak için çalıştığını ifade  eden  Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer son bir ayda çıkan kanunlara da değindi. Elektrikte Kayıp Kaçak düzenlemesi ile  halkın sırtına yeni yük bindirildiğini söyleyen Gürer  şöyle dedi. Kayıp Kaçak düzenlemesi elektrik parasını düzenli ödeyen vatandaşlara  elektrik  şirketleri üzerine kalan kayıp kaçak bedellerinin yansıtılmasıdır. Yani özelleştirilmiş elektrik şirketlerinin zararları halkın sırtına yüklenmiştir. Ödeme yapmayan kaçak elektrik kullananın ödemediği tutar özel elektrik şirketlerine kalırken bu düzenleme ile halkın sırtına yüklenmiştir. Yine  Yargıtay  Danıştay kanunu ile  2011’de ve 2014 artırılan  hakim sayıları bu kere en düşük sayıya indirilmiş ve  Cumhurbaşkanı seçimine bırakılmıştır. Bu yasa düzenlemesinde son aylarda  bazı şirketlere  yüksek ücretlerle atanıp şirket batıran  kayyımların sorumlulukları  kaldırılarak  koruma zırhı sağlanmıştır. Bayram öncesi yurt dışında parası olanların yurt içine paralarını getirmelerine yönelik düzenlemede bir tür kaynağı belirsiz paranın aklanmasına yönelik bir hamledir. Bu üç yasa hükümetin bakışının göstergesidir. Vatandaş yoksullaşmakta sorunlar artmakta hükümet yandaşlarını kayırmak ve korumak adına  kanunları meclisten çıkarmaktadır.”dedi.

NİĞDE’NİN SORUNLARI, HALKIN SORUNLARI İSE ÇÖZÜM BEKLİYOR

 

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer  halkın sorunlarının çözüm beklediğine dikkat çekerek işçisi esnafı sanayicisi emeklisi engellisi genci yaşlısı ile kime sorsanız bir derdi var. Dar gelirlilerin geçim sıkıntısı artıyor. Çiftçiler ürünlerini değerine satamıyor üreticisi ürürünü değer bulmazken tüketici vatandaşta aracılar nedeni ile pahalı ürün almak zorunda kalıyor. köyler  boşalıyor.Göç durmuyor. Kıraç arazilerim sulama sorunu çözüm bulmadı. Ulukışla  Tepeköy, Şeyhömerli, Kolsuz, Hasangazi, Karacaören, İmrahor ,Horoz gibi köylerde sulama suyu ile ilgili sorunlar giderilmelidir. Darboğaz göleti Orman ve Su işleri bakanına da iki kez ilettim söyledim konuştum  oranın ele alınmasını sağladık. Kapalı sulama sistemi gölet olan yerlerde ailen yapılmalı, bölgede damlama sulama  yaygınlaşmalı. Ulukışla ilçesi ve köylerde  içme suyu sorunları  Kalmamalı,Şekerpınar suyu için verilen söz tutulmalı. Kiraz üreticisi içinde ürünün Ulukışla da işleneceği tesisler kurulmalı. Ulukışla  demiryolu ve karayolu merkezi ama sorunlarına yıllardır gereken çözümler üretilmedi. Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı turizmden pay alması için tanıtımı yapılmalı. Ulukışla çevre yolu gerçekleştirilmeli. Ulukışla sorunlarına  gereken önem verilerek  bölgede  yayla turizmi ve doğa turizmi ile var olan potansiyelinden  Niğde olarak yararlanılmalıdır. Kaleleri, hanları, antik dönem kazı alanı,gölleri endemik bitkileri, nesli tükenen kurbağaları,eski maden ocakları,mağaraları,ürünleri ile Ulukışla daha çok tanınır kılınıp gelişimi için bölgeye yatırımlar taşınmalı. Üniversite bağlı Meslek Yüksek Okulu  kapasitesi artırılarak farklı alanlarda bölümlerde kazandırılmalı ”dedi.

ADANA’NIN YENİ YAYLASI ULUKIŞLA

 

Niğde  Milletvekili Ömer Fethi Gürer  Bolkarlarda ve Ulukışla da son yıllarda Adanalıların sayısında önemli artış olduğuna da dikkat çekerek  Adanlılar Çamardı,Ulukışla, Bor ve Niğde’de yayla için gelerek bölgemize önemli katkı sağlamaktadır. Yaylacılar yanında tarım ile ilgilenen Adanalıların bölgede varlığı  esnafımız içinde tarım alanlarımız içinde turizm içinde önemli katkıdır.Çiftehan  ve Kemrhisar içmelerine Adanalıların katkısıda önemli destekitr.”dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Adana İHH 10 bin aileye yardım yapacak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık