Ana Sayfa Yaşam Adana’ya Demokrasi Sokağı

Adana’ya Demokrasi Sokağı

Adana’nın en işlek yerlerinden olan Şinasi Efendi Caddesi ile Atatürk Caddesi arasında kalan 64019.sokağa ‘Demokrasi Sokağı’ isminin verileceği belirtilirken sokağın uygun bir yerine ‘Demokrasi Anıtı’ yapılacak.

Giriş Tarihi: 27 Temmuz 2016 Çarşamba 14:46
Adana’ya Demokrasi Sokağı

15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili olarak cuntacılara karşı tepkisini sert bir şekilde gösteren Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ilçesinde bulunan bir sokağa ‘Demokrasi Sokağı’ adının verileceğini belirtti. Başkan Zeydan Karalar, 15 Temmuz darbe girişiminin demokrasiye ve cumhuriyete sahip çıkma adına akıllardan silinmemesi gerektiğinin altını çizerek bu bağlamda Adana’nın Seyhan ilçesinde bulunan 64019. sokağa “Demokrasi Sokağı” isimin verilmesini planladıklarını söyledi. Şinasi Efendi Caddesi ile Atatürk Caddesinin tam paralelinde ve ortasında bulunan sokak ile ilgili isim değişikliği teklifi Seyhan Belediye Meclisinin ilk toplantısında gündeme gelecek.

 

‘DEMOKRASİ SOKAĞI’NA DEMOKRASİ ANITI

 

Başkan Zeydan Karalar ayrıca ‘Demokrasi Sokağı’ isimi verilmesi planlanan 64019.sokağa birde “Demokrasi Anıtı” yapılmasın planladığı söyledi. Karalar “Demokrasi Sokağı’nın uygun bir yerine ‘Demokrasi Anıtı’ yapmayı da planlıyoruz. Hatırlanacağı üzere Ankara Gar’ındaki katliam için ‘Barış Anıtı’nı Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi önündeki alanda yapmıştık. Şimdide 15 Temmuz darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden şehitlerimiz için ‘Demokrasi Anıtı’ yapacağız” şeklinde konuştu.

 

KARALAR: DARBELERİN OLMADIĞI ÖZGÜR BİR ÜLKEDE YAŞAMAK İSTİYORUZ

 

24 Temmuz’da gerçekleştirilen ‘Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi’nde Taksim Meydanı’nı dolduran yüz binlerce insanın tek bir yürek olduğunu belirten Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, insanların artık darbelerin olmadığı özgür bir ülkede yaşamak istediğini söyledi.

 

Başkan Karalar; Ülkemiz zor günler geçiriyor. Gerek şahsımın gerekse partimin demokrasi ve özgürlük konusunda oldukça hassas olduğu herkes tarafından iyi bilinmekte. Bizler sürekli olarak darbelere karşı olduğumuzu belirtmekteydik. Bu ülke darbelerden çok çekti. Her ne kadar son yıllarda siyasi olarak ayrışma göstersek de zor günlerde birlikte olmayı bilen bir milletiz. Geçtiğimiz hafta sonu Taksim Meydanı’nda, 15 Temmuz akşamı cuntanın yaptığı darbe girişimi sonrasında ilk andan itibaren gösterdiğimiz darbe karşıtı tavrımızı net bir şekilde tekrar ortaya koyduk. Bizler Taksim Meydanı’nda demokrasi, cumhuriyet ve parlamenter sisteme olan inancımızı ve kararlılığımızı yüz binlerce vatandaşımızla birlikte yineledik. Hangi siyasi görüşü benimserse benimsesin cumhuriyete ve demokrasiye inanan ‘darbelerin olmadığı özgür bir ülkede yaşamak istiyorum’ diyen herkes darbelere karşı durmuştur ve durmaya devam edecektir” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

KIZILAY, ANNELERİ UNUTMADI

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık