Ana Sayfa Gündem Adana’ya ikinci diş hastanesi

Adana’ya ikinci diş hastanesi

AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, geçtiğimiz aylarda inşaatına başlanan Yüreğir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nin yılsonunda tamamlanarak, bölge halkının hizmetine açılacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 6 Nisan 2017 Perşembe 10:32
Adana’ya ikinci diş hastanesi

İl Sağlık Müdürlüğü yöneticileri ile birlikte hastane inşaatında incelemelerde bulunan Ünüvar, Fatma Kemal Timuçin Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nin ardından Adana’ya kazandırdıkları ikinci ağız ve diş sağlığı hastanesinde çalışmaların hızla ilerlediğini ifade etti. 6 bin 500 metrekare arsa üzerine inşa edilen hastanenin 50 ünit ve 5 yataklı olacağını kaydeden Ünüvar, “Ağız ve diş sağlığı hastanelerinde fazla yatak olmaz. Özellikle ameliyat gerektiren hususlarla ilgili yatak konulacak ama 50 ünitin bulunması çok önemli” dedi.

 

DİŞ ÜNİTİ SAYISI 207’YE ULAŞACAK

Adana’nın ağız ve diş sağlığı hizmetleri yönünden önemli mesafeler kat ettiğini vurgulayan Ünüvar, “2002’de 46 ünit varken, bugün 157 diş ünitine ulaşılmış durumda. Bu inşaatı tamamlayıp, 50 üniti de eklediğimiz zaman sayı 207’ye çıkmış olacak. Ağız ve diş sağlığı hizmetlerini çok önemsiyoruz. O yüzden bu alanda yatırımlarımız devam ediyor” açıklamasını yaptı.

 

YILSONUNA TAMAMLANACAK

AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Yüreğir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nin bu yılın sonunda tamamlanarak halkın hizmetine açılmasının planlandığını dile getirerek, şöyle devam etti:

“Hastanemizin hizmete girmesiyle vatandaşlarımız ağız ve diş sağlığı hizmetlerinden daha fazla yararlanmış olacak. Kaldı ki 2002-2017 yılları arasında küçük bir mukayese yapmamız gerekirse gerek dolgu gerekse protez sayısında önemli artışların olduğunu görüyoruz. Örneğin; 2002 yılında 9 bin civarında dolgu yapılırken, bu rakam 32 bine çıkmış. 6 bin civarında protez yapılırken, bu rakam da 14 bine çıkmış.”

Sadece Sağlık Bakanlığının değil, üniversite ve özelde de diş hekimlerinin çok yoğun çalıştığını ifade eden Ünüvar, “Biz bu vesileyle hem hastanemizin yapımında görevli arkadaşlarımızı hem de konuyu yakından takip eden İl Sağlık Müdürlüğünde görevli arkadaşlarımızı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

 

“HEM İŞLERİN HEM DİŞLERİN İYİ OLMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Hükümet olarak bir yandan işlerin iyi olması için çaba gösterirken diğer yandan dişlerin iyi olması için çalıştıklarını belirten Ünüvar, “Önümüzde bir referandum var. Esasında istikrarlı ve kararlı bir hükümetle güven ortamı sağlandığında vatandaşın nasıl hizmetlere kavuştuğunu hepimiz görüyoruz. Sağlık hizmetleri de bunun en çarpıcı örneklerinden bir tanesi” dedi.

 

“ADANA, AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞINDA BİR NUMARA OLACAK”

Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Yüreğir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi açıldığında, bu hizmetlerle vatandaş memnuniyeti artacak; vatandaşın daha etkili, daha kaliteli sağlık hizmeti elde etmesi sağlanacak. Bu vesileyle bu hizmetlerin hayata geçirilmesinde emeği olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, Sağlık Bakanımız Sayın Recep Akdağ ve ilimizin gerek mülki gerekse sağlık yöneticilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

YÜREĞİR'DE KURBAN SATIŞ MERKEZLERİ BELİRLENDİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık