Ana Sayfa Gündem AFAD Bölge Toplantısı Adana’da Gerçekleştirildi

AFAD Bölge Toplantısı Adana’da Gerçekleştirildi

Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Bölge Toplantısı, Başbakanlık AFAD Planlama ve Zarar Azaltma Daire Başkanlığı’nca düzenlenen, “Türkiye Afet Müdahale Planı, Bütünleşik Afet Tehlike Haritaları ve Eğitim” konulu bölge toplantısı Adana’da gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 1 Temmuz 2016 Cuma 11:33
AFAD Bölge Toplantısı Adana’da Gerçekleştirildi

Bölge toplantısına, Başbakanlık AFAD Planlama ve Zarar Azaltma Dairesi Başkanı Erkan Koparmal, AFADEM Müdürü Ahmet Demirtaş, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Gültekin Genç ile katılımcı illerin AFAD İl Müdürleri ve ilgili şube müdürleri katıldı.

 

Adana’nın yanı sıra Mersin Osmaniye, Karaman, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Kilis AFAD il Müdürleri ve birim yetkililerinin katıldığı toplantıda “Türkiye Afet Müdahale Planı”, “Bütünleşik Afet Tehlike Haritaları ve Eğitim” konularında sunum yapan AFAD Planlama ve Zarar Azaltma Dairesi Başkanı Erkan Koparmal, pilot olarak uygulanan planın ayrıntıları ve bu planın illerdeki genel durumunu rakamsal veriler ve tespitlerle anlattı.

 

Planda, Yüzde 94 Oranında Başarı Sağlandı

Planın, iller genelinde yüzde 94 oranında bir başarı yakaladığını ifade eden Başbakanlık AFAD Planlama ve Zarar Azaltma Dairesi Başkanı Erkan Koparmal, AFAD’ın bundan sonra profesyonel anlamda gerçekleştireceği eğitim standartlarında, uygun stratejinin belirlenmesinin ve başarıyla uygulanmasının büyük önem taşıdığına da dikkat çekti.

 

İller Bazında Yapılan Çalışmalar

Ayrıntılı Bir Şekilde Ele Alındı

 

Adana’da geniş bir katılımla gerçekleştirilen Türkiye Afet Müdahale Planı, Bütünleşik Afet Tehlike Haritaları ve Eğitim” konulu bölge toplantısı, AFAD Müdürlüklerince iller bazında gerçekleştirilen çalışmaları ile eğitim faaliyetlerinin ayrıntılı bir şekilde ele alınmasıyla sürdü.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Meralar ranta açılmasın

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık