Ana Sayfa Gündem Aile Hekimliği Araştırma Günleri

Aile Hekimliği Araştırma Günleri

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Aile Hekimliği Akademisi Derneği tarafından bu yıl 12. si gerçekleştirilen Aile Hekimliği Araştırma Günleri Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’n de yapıldı. Hipokrat Toplantı Salonu’nun da gerçekleştirilen ve 3 gün süren etkinlikler kapsamında Aile Hekimliği alanında araştırmayı geliştirmek, ulusal veriler sağlamak ve araştırma etkinliğini birinci basamağa yaymak gibi çeşitli konular ele alındı.

Giriş Tarihi: 16 Nisan 2018 Pazartesi 10:54
Aile Hekimliği Araştırma Günleri

Etkinliğin açılış töreninde konuşan Aile Hekimliği Akademisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Okay Başak, bu yıl 12. sini düzenledikleri Aile Hekimliği Araştırma Günleri nedeniyle Adana’da ve Çukurova Üniversitesi Balcalı Kampüsün de bulunmaktan dolayı son derece mutlu olduklarını ifade etti. Başak toplantı kapsamında Aile Hekimliği alanındaki son gelişmeleri tartışarak önemli bilgiler verileceğinin de altını çizerek toplantıya katkı sağlayan tüm katılımcılara da teşekkür etti.

Başkent Üniversitesi Hastanesi Aile Hekimliği Ana Bilim Dalı Başkanı ve toplantı eş Başkanı Prof. Dr. Altuğ Kut da Aile Hekimliği adına düzenlenen bu toplantılar dizisinin hekim arkadaşların bilgilendirilmesi açısından son derece önemli olduğunu söyledi. Kut, toplantı katılımcılarına başarılar diledi.

Daha sonra kürsüye gelen Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nafiz Bozdemir de Aile Hekimliği Araştırma Günleri’nin 12. Sinin kendi himayelerinde gerçekleşiyor olmasından dolayı gurur duyduklarını belirtti. Bozdemir, 3 gün boyunca konunun uzmanlarının aktaracağı bilgilerle katılımcıların aydınlanacağını dile getirerek bu amaçla geniş kapsamlı sunumlarda yapılacağının vurgusunu yaptı.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Tunay Sarpel ise Aile Hekimliği Günleri kapsamında Adana’ya gelen misafirleri burada en iyi şekilde ağırlamayı amaçladıklarını ifade ederken, bu amaçla Fakülte olarak gerekli imkânların sağlanacağına işaret etti.

Son olarak konuşan Çukurova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan,Çukurova Üniversitesi’nin lokomotiflerinden birini oluşturan Tıp Fakültesi’nin bilimsel toplantılar ve yaptığı çalışmalar ile araştırmaların son derece önemli olduğuna vurgu yaparak Rektörlük olarak bu yapılan çalışmalara sonuna kadar destek verdiklerinin altını çizdi. Erdoğan bu anlamda düzenlenen 12. Aile Hekimliği Günleri’nin de başarılı geçeceğine yürekten inandıklarına işaret etti.

Yapılan konuşmaların ardından Aile Hekimliği Akademisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Okay Başak tarafından toplantıya katkı sağlayanlara birer teşekkür plaketi verildi.


Adana İl Sağlık Müdür Yardımcısı Tanju Altınsu’nun da katıldığı etkinlikler de çeşitli araştırma kursları düzenlendi ve tamamlanmış çalışmaların yanı sıra proje, araştırma ve tez önerilerinin tartışılarak geliştirilmesine yer verildi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

KADINI RESTORAN ÖNÜNDE VURDULAR

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık