Ana Sayfa Siyaset Ali Demirçalı, ''Yöneticiler sahaya inmeli''

Ali Demirçalı, ''Yöneticiler sahaya inmeli''

Cumhuriyet Halk Partisi Adana eski Milletvekili Ali Demirçalı, partisinin genel merkez yöneticilerinin salonlara hapsedilmeyerek halk ile buluşmasının temin edilmesi gerektiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 3 Mayıs 2016 Salı 09:21
Ali Demirçalı, ''Yöneticiler sahaya inmeli''

Gazetemizi ziyaret eden Demirçalı, Ankara'dan gelen genel merkez yöneticilerinin uçak ile Adana'ya gelerek salonlarda verilen yemeklerle ağırlanıp tekrar geri dönmelerinin yerine esnafla, sivil toplum örgütleriyle, tarım işçileriyle, sendikalarla yani kısacası halk ile bütünleşmesi gerektiğini belirtip ‘Yönetici sokağa çıkmalıdır. Belediye başkanlarını ziyaret etmek işin kolaycılık kısmıdır. Halk ile bütünleşen genel merkez yöneticisi, oylarımızın artmasına vesile olurlar. Her ay 2-3 milletvekili Adana coğrafyasını gezmeli ve oy alamadığımız yerlere götürülmelidir' dedi.

İKTİDAR ADANA'NIN ÖNÜNÜ TIKIYOR

Adana'nın ekonomisini değerlendiren Adana CHP eski Milletvekili Ali Demirçalı, kentimizde inşaat sektörü haricinde ayakta olan bir sektörün olmadığını belirterek ‘Adana ekonomisine ne yazık ki Ak Parti Hükümeti yatırım yapmıyor. Adana Metrosunun acilen Ulaştırma Bakanlığı'na devir edilerek belediyenin bu yükten kurtulması gerekir. İşletme maliyetini kurtarmayan bir metroya sahibiz. Güzergah olarak doğru yerde oluşmamış bir metroya sahibiz. İktidar Adana'nın önünü tıkıyor. Belediye başkanlarımız Allah var çalışıyorlar' sözleriyle görüşlerini dile getirdi.

KABASAKAL BÖLGESİ İMARA AÇILMALI

Adana'daki kentsel dönüşüm uygulamalarını da doğru bulmadığını belirten Ali Demirçalı, ‘Adana'daki kentsel dönüşümler ne yazık ki yeşil alanları yok ediyor, azaltıyor. Trafik sorunu da artırıp bu şehirde doğru işlerin yapılmamasına neden oluyor. Kabasakal Bölgesi'nin acilen imara açılması gerekir. Yaban hayatı koruma sınırlarındaki sorun ortadan kalkmalı ve yurttaşın işleri kolaylaştırılmalıdır. Yatırımcıyı teşvik etmek, Adana'ya yatırımcıyı çekmek gerekir. Bu anlamda yatırımcıya her türlü kolaylığı sağlamak önceliğimiz olmalıdır. İmkânlar genel anlamda yerel ölçekli olmalı ve belediyeler bu kolaylığı sağlamalıdır' ifadelerini kullandı.

OTOPARK PARALARI NEREDE?

Adana'nın otopark sorununun her geçen gün insanların başına bela olacak düzeye geldiğini işaret eden eski Milletvekili Demirçalı, ‘Bütün binalarda otopark zorunluluğu getirilmelidir. Otopark ruhsatlarında harç alınmasın. Bu bir öneridir. Belediyeler parayı alıyorlar ama kente otopark yapmıyorlar. O zaman bu yasanın anlamı nedir? Bir anlam ifade etmiyor. Arabayı oto yıkamacıya bırakarak otopark sorununu ancak bu şekilde çözmenin yolunu bulduk. Bundan acı bir durum olabilir mi? Reşatbey Mahallesi'nde yaya yollarına araç parkı yapılıyor. Kentin bir meydanı yok. İşte size Adana tablosu' dedi ve yetkililere önerilerde bulundu.

AYHAN BARUT'U TEBRİK EDİYORUM

Kentin cazibe merkezi olarak bilinen yerlerde de ibretlik uygulamaların olduğunu kaydeden CHP Adana eski Milletvekili Ali Demirçalı, ‘Büyükşehir Belediyesi iş yerlerinden 10 metre çekmesi olduğu halde işgaliye parası alıyor. Ceza yazmaya başladılar. Bu sorun acilen çözülmelidir. Esnaf zaten kan ağlıyor. Bu kadar üzerine gitmek doğru değil' dedi. CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut'un çok iyi çalışan ve toplumda da karşılığı olan başarılı bir isim olduğunu kaydeden Demirçalı, ‘ Bu kentin belediye başkanları da bana göre başarılı kendi imkanları dahilinde. Partiyi ve partiliyi bilen, tanıyan Ayhan Barut'u kutluyorum' dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Faaliyet raporuna RED!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık