ÇGC

Ana Sayfa Gündem ASKİ HAYATI KOLAYLAŞTIRIYOR

ASKİ HAYATI KOLAYLAŞTIRIYOR

Adana ASKİ robotik teknoloji kullanarak sorunların çözümünde hem zamanı daha iyi kullanıyor hem de Adanalının hayatına kolaylaştırıyor.

Giriş Tarihi: 7 Ocak 2019 Pazartesi 08:37
ASKİ HAYATI KOLAYLAŞTIRIYOR

Adana ASKİ robotik teknoloji kullanarak sorunların çözümünde hem zamanı daha iyi kullanıyor hem de Adanalının hayatına kolaylaştırıyor. 

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü hizmetlerinde teknoloji kullanmaya ve Adanalının hayatına refah ve konfor katmaya devam ediyor. 

Günlük hayatımızda tıkanan kanalizasyonlar ve katı atık giderlerinin açılması ve değiştirilmesi için yapılan çalışmaların getirdiği karmaşa ve sıkıntıyı gözleriniz önüne getirin. Yollar kapanır, tıkanıklık noktasını bulabilmek için sistem boydan boya kazılır, görüntü kirliliği ve koku hat safhada etrafa yayılır,çalışmalar günlerce sürer.Zaman kaybı, iş gücü kaybı ve bir o kadar da hayatı durma noktasında gelişin verdiği sıkıntı vardır. 

ASKİ tüm bu sorunlara son vermek için teknolojik parkını geliştirmekte ve altyapı sorunlarını gidermede modern belediyeciliğin kullandığı tüm imkânları Adanalıya sunmaktadır. ASKİ’nin kanalizasyon arızası ve tamiratların için aldığı robotik görüntüleme ve freze adı verilen arıza giderme sistemi geleneksel tamir usullerinde yaşadığımız sıkıntıları ve kötü görüntüleri minimuma indirgiyor. 

Robotik Görüntüleme Sistemi ve Freze adı verilen kanal açma sisteminde, hiçbir yer kazılmadan kameralı robot vasıtasıyla kanal içerisindeki tıkanıklık noktası bulunuyor, tıkanıklığın sebebi analiz ediliyor ve açılması için yine aynı yöntemle freze sistemi kanala gönderiliyor ve kanal; kazma, kırılma, yolun kapanması gibi işlemler yapılmadan, insanların günlük hayatı engellenmeden açılıyor, sorun gideriliyor. Eskiden günlerce süren bu işlemler artık birkaç saat içerisinde hem tespit hem de çözüm şeklinde tamamlanıyor. Adana'da modern belediyecilik örnekleri sunmaya çalışan ASKİ bu hizmetleri ile Adanalının gönlünü feth etmeye çalışıyor. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Seyhan’da stratejik plan hazırlıkları başlıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık