Ana Sayfa Ekonomi ATO Meclisi'nde E-Ticaret ve E-İhracat tartışıldı

ATO Meclisi'nde E-Ticaret ve E-İhracat tartışıldı

Nisan ayı olağan Meclis toplantısı ATO Meclis salonunda Meclis Üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Odanın faaliyetlerini Meclis Üyeleri ile paylaşan ATO Başkanı Atila Menevşe, Bugün ise yerel seçimleri geride bıraktığımız ayın içerisindeyiz. Yerel seçim sonuçlarının, ülkemiz ve şehrimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Seçimsiz geçecek 4,5 yılın ekonomiye yüzümüzü tam olarak döneceğimiz bir dönem olmasını diliyorum ''ifadelerini kullandı.

Giriş Tarihi: 1 Mayıs 2019 Çarşamba 10:50
ATO Meclisi'nde E-Ticaret ve E-İhracat tartışıldı

 

Adana Ticaret Odası Mart ayı olağan Meclis Toplantısı, Meclis Başkavekili Murat Birkan Işık Başkanlığında, Meclis Üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Nisan Meclis'inde Üyelere hitaben ATO Başkanı Atila Menevşe, ''hafta sonu idrak edeceğimiz Ramazan ayının şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Nisan başında Portakal Çiçeği Karnavalının 7. si düzenlendi. Odamız her alanda olduğu gibi Karnavala destek konusunda da elinden geleni fazlasıyla yaptı. Portakal Çiçeği Karnavalı, şehrimizin kültür ve turizmine bir hayli faydası olan bir etkinlik. Bu etkinlikte hepimiz şahit olduk ki, Adana'da 1 hafta boyunca otellerin tamamı doldu, restoranlarda boş masa bulmak neredeyse imkansızdı. Adana'ya hava ve kara yolu ulaşmak isteyenlerin de bilet bulmakta oldukça zorlandığını belirtmek isterim. Hasılı her alanda şehrimize kazanım sağlayan bu etkinlikte emeği geçen herkese buradan teşekkürlerimi sunuyorum. Portakal çiçeği etkinliğine bizlerde sponsor olduk ve iki etkinlikle sesimizi Torosların ötesine duyurduk. Bu etkinliklerden ilki, ''Moda Tasarım Yarışması'' diğeri ise, Portakal Lezzetler '' ifadesini kullandı.

 

Festival bilgilendirmesinin ardından Başkan Menevşe'nin Meclis Üyelerine hitaben değindiği bir başka konu ise, ticaretin hızla evrildiği konulardan biri olan dijital dönüşüm oldu. Menevşe konuyla ilgili, '' Günlük çalışma tempomuz içerisinde kaçırmamamız gereken çok önemli bir husus var. Bu husus, ticari hayatta hızla yaşanan dijital dönüşümdür. İşimizle ilgili tüm gelecek planlarımızı ticarette yaşanan bu hızlı dönüşüme göre planlamak mecburiyetindeyiz. Hızla dijitalleşen dünyada eğer bu değişime ayak uyduramaz isek bir süre sonra ne yazık ki müşterilerimizi ve pazar payımızı kaybetmek gerçeği ile karşı karşıya kalırız. Dijital Türkiye 2019 E-Ticaret Raporuna göre; internetten alışveriş yapan kişi sayısı, geçen yıl 7,6 milyon kişi artarak, 39,3 milyona, harcama miktarı ise yıllık 11,5 milyar ABD dolarına ulaştı. Bu anlamda; e-ticarete ilişkin yenilikleri, çalışmaları çok yakından takip etmenizi, kendi işlerinize uyarlamanızı ve ışık hızında ilerleyen teknolojide yaya kalmamanızı önemle tavsiye ediyorum'' ifadelerini kullandıktan sonra, sosyal bir proje olan sıfır atık projesi hakkında da, '' Dünya üzerindeki nüfus ve yaşam standartları artarken tüketimde de kaçınılmaz şekilde bir artış yaşanmakta ve bu durum doğal kaynaklarımız üzerindeki baskıyı artırarak dünyanın dengesini bozmakta, sınırlı kaynaklarımız artan ihtiyaçlara yetişememektedir. Bu durum göz önüne alındığında, doğal kaynakların verimli kullanılmasının önemi daha da ortaya çıkmaktadır. Bu nedenledir ki son yıllarda tüm dünyada sıfır atık uygulama çalışmaları hem bireysel, hem kurumsal alanlarda yaygınlaşmaktadır. Şahsen ben gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmak adına bu projeyi destekliyorum. Bu çerçevede sizlerin de bu projeye destek vermesini diliyorum'' ifadeleriyle konuşmasını noktaladı.

 

ATO Meclis Toplantısı Meclis Üyelerinin gündeme dair açıklamalarıyla sona erdi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

İstihdam kurulu toplandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık