Ana Sayfa Ekonomi ATO Üyelerine yeni bir soluk; TOBB Nefes Kredisi

ATO Üyelerine yeni bir soluk; TOBB Nefes Kredisi

ATO Başkanı Atila Menevşe, ilk 6 ay ödemesiz 18 ay vadeli, KGF teminatlı TOBB Nefes Kredisinin finansman sıkıntısı yaşayan üyeler için çok cazip bir fırsat olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 4 Nisan 2018 Çarşamba 06:46
ATO Üyelerine yeni bir soluk; TOBB Nefes Kredisi

Adana Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin öncülüğünde başlatılan ve miktar, masraf ve vade koşulları bakımından çok cazip hale gelen Nefes Kredisi’nin üyelerin başvurusuna açıldığını söyledi.

Nefes Kredisiyle ilgili açıklama yapan ATO Başkanı Atila Menevşe, “TOBB Öncülüğünde Oda ve Borsaların katılımıyla üyelerimize sunulacak TOBB Nefes Kredisi için imzalar atıldı. Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım, Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Bülent Tüfenkçi ve TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun imzalarıyla hayata geçirilen TOBB nefes kredisi üyelerimiz için yeni bir soluk, yepyeni bir finansman modeli oldu. TOBB’un yatırdığı 500 milyon mevduat karşılığında bankalar 15 kat kredi açtı ve Türkiye genelinde kullandırılacak toplam kredi hacmi 7,5 milyar TL’yi aştı. 70 bin Oda Borsa üyesinin yararlanması beklenen TOBB Nefes Kredisine, Odamız da 3 Nisan 2018 itibarıyla 8 milyon TL mevduat yatırarak katıldı” dedi.

Reel sektörün içinde bulunduğu zor koşullar ve finansa erişimde yaşadıkları sorunlara çözüm üretmek üzere Oda üyelerine sunulan TOBB Nefes Kredisi’ne yoğun ilgi beklediklerini ifade eden ATO Başkanı Atila Menevşe, “Geçen yıl da içinde yer aldığımız projeye, bu yıl da 8 milyonluk destek vererek katıldık. Başbakanımızın Gümrük Ticaret Bakanımızın ve TOBB Başkanımızın bankalarla yaptığı görüşmeler sonucunda kredi kullanacak olan üyelerimize çok daha avantajlı koşullar sağlandı. Buna göre, aylık yüzde 0.99 faizli toplam kredi miktarı 5 milyar TL’den 7.5 milyar TL’ye, vade de 12 aydan, 6 ay ödemesiz 18 aya çıkarıldı. TOBB Nefes Kredisi’nde en üst limit 200 bin TL olacak ve bankalara en fazla 51 TL masraf ödenecek” diye konuştu.

Finansmana ihtiyaç duyan üyelerin, ATO’dan alacakları “nefes kredisi” ibareli faaliyet belgesi ile Ziraat Bankası, Denizbank, Halkbank, Vakıflar Bankası, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım bankalarına başvurmaları gerektiğini ifade eden Menevşe, “Bu uygulama finansmana erişim sorununu ortadan kaldıracağı gibi, üretim, ihracat ve istihdam gibi bir çok alanda da rahatlama sağlayacak. Bu projenin hayata geçmesini sağlayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Bülent Tüfenkçi ve TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Çukurova Havalimanı ihalesi 20 Kasım'a ertelendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık