Ana Sayfa Yaşam Avrupalı öğrencilerin tercihi Çukurova

Avrupalı öğrencilerin tercihi Çukurova

Avrupa’nın 7 ülkesinden 42 öğrenci, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’i makamında ziyaret etti. Çukurova Belediyesi’nin projelerini incelemek ve yerel yönetimlerle ilgili bilgi sahibi olmak için Çukurova’ya gelen öğrenciler, Çukurova’nın hem coğrafyasına, hem de yapılan hizmetlere hayran kaldıklarını belirtti.

Giriş Tarihi: 15 Haziran 2016 Çarşamba 13:41
Avrupalı öğrencilerin tercihi Çukurova

Avrupalı öğrencileri ağırlayan Belediye Başkanı Soner Çetin, öğrencilere, Çukurova ve Adana hakkında bilgiler vererek, “Bulunduğumuz coğrafyada, din, dil, ırk ayrımı gözetmeden birlikte yaşıyoruz. Halkın kendi arasında hiçbir sorunu yok. Ama bazı güçler, ülkemizde sorun varmış gibi göstermek istiyor. Türkiye, kültürlerin kaynaştığı ve kardeşliğin yaşandığı en iyi örneklerdendir” dedi.

ADANA(       ) – Avrupa Birliği’nin “Erasmus” projesi kapsamında Türkiye’ye gelen 7 ülkeden 42 öğrenci, Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’i makamında ziyaret etti. Öğrencilerle Çukurova ve ülke gündemi hakkında konuşan Başkan Çetin, Türkiye’nin, barış ve kardeşliğin yaşandığı ülkeler arasında en iyi örneği oluşturduğunu söyledi.

ÖĞRENCİLER SORU YAĞMURUNA TUTTU
Romanya, İtalya, Bulgaristan, Polonya, Yunanistan, Makedonya ve Litvanya’dan programa katılan 42 öğrenci, Belediye Başkanı Soner Çetin’i soru yağmuruna tuttu. Ülkeler arası kültürlerin kaynaşmasının hedeflendiği proje kapsamında Türkiye’ye gelen öğrenciler, ülkedeki yönetim şekli ve kültürlerle ilgili Başkan Çetin’den bilgi istedi. Öğrencilerin meraklı bakışları arasında soruları cevaplayan Başkan Çetin, “Türkiye, dünyanın dört bir yanına karışık bir ülke gibi gösterilmek istenilse de, biz bu topraklarda, Türk’üyle, Kürt’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, Kafkas’ıyla, Arap’ıyla bir bütün halinde yaşıyoruz. Halk birbirine o kadar tutkun ki, zaten halkın bu kaynaşması olmasa, ülkede çoktan iç savaş çıkardı. Aslında, Türkiye’deki bu kardeşlik duygusu sınırları aşmalı ve dünyada bir kardeşlik vurgusu oluşmalı” diye konuştu.

BAŞKAN ÇETİN’İN KOLTUĞUNDA POZ VERDİLER
Türkiye’deki yönetim biçimi ve siyasetin işleyişiyle ilgili sorular da yönelten öğrenciler, özellikle gençlikle ilgili projeler hakkında bilgi istediler. Öğrencileri merak ettikleri konularda aydınlatan Başkan Çetin, Avrupa’da olduğu gibi Türkiye’de de, gençlik merkezleri olduğunu ve bu merkezlerde üretilen projelerin, yerel yönetimler tarafından hayata geçirildiğini anlattı. Başkan Çetin’in samimi cevaplarıyla oluşan samimi ortamda, bazı öğrenciler makam koltuğuna oturarak hatıra fotoğrafı çektirdi.
Başkan Çetin, öğrenci değişimi projesinin, ülkelerin birbirleriyle kaynaşması ve kültürlerin tanıtılması açısından önemli olduğuna dikkat çekerek, ziyaret için Çukurova’yı tercih eden öğrencilere teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

KIZILAY, ANNELERİ UNUTMADI

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık