Ana Sayfa Gündem Avukatlar ordusuna yeni nefer

Avukatlar ordusuna yeni nefer

Adana Barosu’nda staj dönemini başarıyla tamamlayan genç avukatlar Pelin Deveci ve Ezgi Nezihe Bekmezci’ye başkanlık odasında düzenlenen geniş katılımlı törenle ruhsatnameleri takdim edildi.

Giriş Tarihi: 29 Ağustos 2019 Perşembe 11:32
Avukatlar ordusuna yeni nefer

Adana Barosu’nda staj dönemini başarıyla tamamlayan genç avukatlar Pelin Deveci ve Ezgi Nezihe Bekmezci’ye başkanlık odasında düzenlenen geniş katılımlı törenle ruhsatnameleri takdim edildi.

 Baro Başkanı Av. Veli Küçük törende yaptığı konuşmada, genç meslektaşlarını, onlara katkıda bulunan ailelerini ve staj yaptığı büro avukatlarını kutladı. Adalete herkesin ihtiyaç duyduğu bu dönemde avukatlara düşen görev ve sorumlulukları hatırlattı. Hak ve özgürlüklerin korunması ve geliştirilmesinde avukatların rolünden bahsetti. Ülkemizde adalet ve hukukun üstünlüğü kavramı ile yargı bağımsızlığının yaşama geçmesini diledi.

 Genç meslektaşlarına meslek etiği ve kurallarına uygun hareket edeceklerine olan inancının tam olduğunu vurguladı. Staj evresinin mesleğin mutfağı olduğunu bu süreci iyi değerlendirdiklerine dikkat çekti. Baro Başkanı Av. Veli Küçük, Avukatlığın yurttaşların adalete erişimindeki en önemli unsur olduğunu belirterek; “Size gelen müvekkillerinizle mutlaka empati yapmalısınız. Onların sorunlarına önemle eğilmelisiniz. Çünkü onlar sizden adalet istemektedir. Avukatlık 3 bin yıllık geçmişiyle kamusal yönü olan kutsal bir meslektir. Bugün sayısı 130 bini ve baromuzda 2900’ü bulan avukatı temsil ettiğinizi de asla unutmayın. Mesleğimizin elbette ki sorunları vardır. Bu sorunların yeni hazırlanan Yargı reformunda kısmen de olsa çözüm getirileceğini düşünüyorum. Sizlere meslek hayatınızda başarılar diliyorum.” dedi.

 Genç avukatlara cübbelerini Av. Ahmet Sözer, Av. Burak Gürhan Demir, Av. Lütfi Gülter, Av. Barış Tek ve Av. Mehmet Ay giydirdi. Törende Başkan Yardımcısı Av. Sabahattin Gümüş, Yönetim Kurulu Üyesi Av. Mert Kuşdemir, Kültür ve Sanat Komisyonu Başkanı Av. Mustafa Kemal Girmen ile ruhsat alan avukatların aileleri ile davetliler hazır bulundu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Kozan'dan depremzedelere iki kamyon yardım

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık