Ana Sayfa Eğitim Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi Avrupa’ya açıldı

Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi Avrupa’ya açıldı

Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi , 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında 2 ayrı eTwinning projesiyle çalışmalarına yeni bir boyut kazandırdı. eTwinning okulu ünvanı da alan Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi'de “Youth Has The Midas Touch” ve " Eco Games in myCurriculum" adlı eTwinning Projeleri başarıyla yürütüldü.

Giriş Tarihi: 2 Haziran 2021 Çarşamba 08:44
Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi Avrupa’ya açıldı

Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi , 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında 2 ayrı eTwinning projesiyle çalışmalarına yeni bir boyut kazandırdı. eTwinning okulu ünvanı da alan Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi'de “Youth Has The Midas Touch” ve " Eco Games in myCurriculum" adlı  eTwinning Projeleri başarıyla yürütüldü.
 
Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi’nden bir grup öğrenci Matematik öğretmenleri Demet Tural danışmanlığında 21 Aralık 2020’de başladıkları “Youth has the Midas touch!” adlı projeyi, Avrupa’daki okullar arasında iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak amacıyla oluşturulan eTwinning platformunda başarıyla yürüttü. “Youth has the Midas touch!”, dünyanın geleceğini biçimlendirecek temel unsur olan bugünün gençlerinin, Avrupa’nın farklı ülkelerinden akranlarıyla iletişime geçmesini, ortak platformlarda görüşlerini paylaşmalarını ve evrensel değerleri yaymalarını, bunu yaparken de ortak dil İngilizceyi en iyi şekilde kullanacakları ortamları yaratmayı hedefliyor.
Yaklaşık dört aydır yürütülmekte olan projede, Türkiye, Estonya, Fransa ve Romanya’dan 14-19 yaş aralığındaki gençler, birbirlerinin kültürlerini tanımak, ekip ruhuyla birlikte çalışmak, evrensel etik değerlerin farkına varmak, teknolojiyi etkin, doğru ve güvenli bir şekilde kullanmak, Web 2 araçlarını öğrenmek ve kullanmak adına büyük mesafe katettiler. Farklı web 2.0 araçlarını kullanarak videolar, posterler, broşürler, e kitaplar, e resimler, sunumlar hazırladılar. Çevre bilinci, insan hakları, hayvan hakları, çocuk hakları, hoşgörü, huzur, iletişim, e güvenlik gibi konularda Avrupalı akranlarıyla sözlü ve yazılı iletişim kurdular, fikir alışverişinde bulundular, uluslararası ekip çalışmasını deneyimlediler.

‘Ecogames in myCurriculum’ adlı projede ise hedef ekolojik dengeye dikkat çekmek, çevre sorunlarına işaret etmek ve gelecekte gezegenimizn karşılaşabileceği sorunlara dikkat çekmekti. Proje süresince yapılan tüm etkinlikler oyun temelli eğitim yaklaşımıyla oluşturulmuş,İtalya,Fransa,Romanya ve Türkiye okullarından oluşan ortaklar Web 2.0 araçlarıyla oyunlar hazırladı ve oynadılar. Avrupalı akranlarıyla oyunlarla bir araya gelen gençler yabancı dil becerilerini geliştirirken, ekolojik farkındalık ve teknoloji okuryazarlığı farkındalığı kazandılar.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Hayırsever iş insanından eğitime destek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık