Ana Sayfa Ekonomi Bakın TOBB neler sormuş?

Bakın TOBB neler sormuş?

Dünkü gazetemizde ‘Adana sustu Ankara konuştu’ dedik ve TOBB’un Adana için bir veri toplama yarışına girdiğini okuyucularımıza duyurmuştuk.

Giriş Tarihi: 20 Şubat 2020 Perşembe 05:17
Bakın TOBB neler sormuş?

Adana’da üyelerinin sorunlarına çözüm bulmakla görevli olan Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsası’nın üyelerinin yaşadığı kentimizde ekonomisi kötüye giden kendi ticari işletmelerinin içinde bulunduğu durumla ilgili bir çalışma yapmadıkları, bunu kamuoyu ile paylaşmadıkları ve iyileştirme adına da üyelerinin yanında durmadığı konusundaki eleştirilerden sonra TOBB harekete geçerek tüm üyelerine mesaj göndermişti. Bu mesajda TOBB, ‘Sizi şu telefonla arayacağız. Lütfen telefonlara bakın’ demişti.

 

21 SORU SORDULAR

İşte o TOBB dün ATO, ADASO ve ATB üyelerini aramaya başladı. 21 soru sordu TOBB. Bu soruların arasında Türkiye ekonomisine ait 2 soru yer alırken geri kalan sorular Adana’ya ve düşüncelerini aldığı esnafın kendisine ait sorulardı. Sorular arasında “2019 yılı sizin açınızdan nasıl geçti? Kredi kullandınız mı? Kullandı iseniz ödemekte zorluk çekiyor musunuz? İşletmenizden eleman çıkardınız mı? Sermayenizde bir azalma söz konusu oldu mu? TOBB’dan ve kendi odanızdan beklentileriniz nelerdir? Başkana iletmek istediğiniz bir konu var mı? Şeklinde gelişen sorular yöneltildi.

 

HER YERDE BAŞARISIZLIK!

Adana’da her zeminde odaların birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğini ifade ederek yola çıkan bu meslek örgütü olan odaların sadece seçim dönemlerinde birbirlerinin seçimine müdahil olarak kazanan taraf olmalarına destek verdiklerinin gözlendiği Adana’da ‘üyesinden kopuk’ olarak nitelendirilmeleri Ankara’dan TOBB’un konuya müdahil olması ile adeta taçlandı. Basın kuruluşlarından uzak kalmayı tercih eden odaların bu başarısızlıklarını sadece kendi yönettikleri odalarda sürdürmedikleri, huzur hakları alarak yönetim kurulu üyesi oldukları, fahri olarak görev yaparak söz sahibi oldukları STK’lar ve spor kulüplerinde de aynı başarısızlığı sürdürmeye devam ettikleri gözleniyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

“Limanlarımızın sürdürülebilirliği Türkiye için hayati”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık