Ana Sayfa Gündem Balcalı'da başarılı personele sertifika

Balcalı'da başarılı personele sertifika

Adana Valiliği Çevre ve Şehircilik ve İl Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu 26.04.2018 27.04.2018 tarihli yerel eğitim programına katılan ve eğitim sonrasında yapılan değerlendirme sınavında başarılı olan Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’nde tıbbi atıkların yönetiminde görevli personellere, Tıbbi Atık Yetki Belgeleri düzenlenen törenle verildi.

Giriş Tarihi: 23 Temmuz 2018 Pazartesi 10:01
Balcalı'da başarılı personele sertifika

 

 

25.01.2017 tarih ve 29959 sayılı Resmi Gazate’de yayımlanarak yürürlüğe giren Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliği gereği, Adana Valiliği Çevre ve Şehircilik ve İl Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu yerel eğitim programına katılan ve eğitim sonrasında yapılan değerlendirme sınavında başarılı olan Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’nde tıbbi atıkların yönetiminde görevli personellere, Tıbbi Atık Yetki Belgelerinin verilmesi için tören düzenlendi.

 

 

 

 

 

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’n düzenlenen sertifika dağıtım törenine, Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yeşim Taşova, Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Rıza Dinçer Yıldızdaş, Hastane Müdür Yardımcısı Sultan Öğrük ve atık yönetiminde görevli personeller katıldı.

 

 

 

 

 

Tören öncesi konuşan Balcalı Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Rıza Dinçer Yıldızdaş, Tıbbi Atıları Kontrolü’nün sağlık kuruluşları açısından büyük önem taşıdığını,

 

bu anlamda konuyla alakalı tam donanımlı personellerin sağlık kuruluşlarında ki varlığının yadsınamaz bir gerçek olduğunu ifade etti. Yıldızdaş, Balcalı Hastanesi olarak her kademede görev yapan çalışanlarının mutlaka bir konuda donanımlı olmasını amaçladıklarının altını çizdi.

 

 

 

 

 

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yeşim Taşova da yaptığı konuşmada, Tıbbi atıkların; çevreye ve insan sağlığına zarar vermeden kaynağında ayrı olarak toplanması, sağlık kuruluşu içinde taşınması, geçici depolanması, tıbbi atık işleme tesisine taşınması ve bertaraf edilmesi konularının son derece hassas ve önemli olduğuna vurgu yaparak, bu konuda  aldıkları eğitimleri belgeleyen personellere bizzat teşekkür etti. Taşova, ilerleyen zamanda sertifika almış personel sayısının arttırılması gerektiğini belirtilerek, eğitimin düzenlenmesinde emeği geçen personellerin başarılarının devamını diledi.

 

 

 

Yapılan konuşmaların ardından yerel eğitim programına katılan ve eğitim sonrasında yapılan değerlendirme sınavında başarılı olan Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’nde tıbbi atıkların yönetiminde görevli personellere, Tıbbi Atık Yetki Belgeleri verildi.

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Yüreğir'de 74 gün sonra ilk Cuma namazı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık