Ana Sayfa Siyaset Barut, ''AKP kanın ve gözyaşının adıdır”

Barut, ''AKP kanın ve gözyaşının adıdır”

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, AKP İl Başkanı Fikret Yeni’nin Atatürk, arkadaşları ve Cumhuriyeti hedef alan sözlerine sert tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 16 Mayıs 2016 Pazartesi 21:47
Barut, ''AKP kanın ve gözyaşının adıdır”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, “4 Mayıs Saray Darbesi” nedeniyle partisinin 22 Mayıs’ta yapılacak olağanüstü kongresini“düğün”, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun zoraki görevini bırakmasını ise “bayrak değişimi”olarak nitelendiren AKP Adana İl Başkanı Fikret Yeni’nin bu tavrının“darbesevicilik” olduğunu söyledi. CHP’yi kan üzerinden siyaset yapmakla suçlayan Yeni’nin gülünç duruma düştüğünü belirten Barut, “Bugün siyaset anlayışını kan üzerine kuran tek parti AKP’dir. 7 Haziran seçimlerinde halk iradesini yok sayıp ülkede dikta rejimini yaşama geçirebilmek amacıyla,  400 milletvekili isteyerek ülkeyi kaosa teslim eden ve bugüne kadar 500’den fazla şehit verilmesine neden olan AKP’den başkası değildir. Sayın Fikret Yeni bunları göremiyorsa bir göz doktoruna gitmesinde yarar var” dedi.  Yeni’nin “Halkımıza 90 yıldır dayatılan rejim” sözleriyle varlığını borçlu olduğu Atatürk, Cumhuriyet rejimine ve demokrasiye karşı düşmanlığını kustuğunun altını çizen Barut, “Ağzınıza demokrasi, millet iradesi, sandık sözcükleri hiç yakışmıyor Sayın Yeni. Samimi değilsiniz. Bu halk sizi hiçbir zaman affetmeyecek” şeklinde konuştu.

 

“FİKRET YENİ KONUŞTUKÇA BATIYOR”

AKP Adana İl Başkanı Fikret Yeni’nin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ve şahsını hedef alan açıklamalarına yanıt veren CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, “Havanda su döven AKP’li Fikret Yeni konuştukça batıyor” diye konuştu.

 

“KANIMIZ, CANIMIZ PAHASINA CUMHURİYETİ KORUYACAĞIZ”

Barut, Fikret Yeni’nin ve diğer AKP’li yöneticilerin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TOBB Genel Kurulu’ndaki sözlerini kasıtlı olarak çarpıtarak toplumsal algıyı şekillendirmeye çalıştığını söyledi.   Barut, “Sayın Yeni, adına başkanlık dediğiniz dikta yönetimini Türkiye’nin kurucu partisi olan ve Cumhuriyetin, demokrasinin ve halk iradesinin yegane koruyucusu Cumhuriyet Halk Partisi’nin onurlu üyelerinin kanını dökmeden getiremeyeceksiniz. Biz CHP’liler kanımız, canımız pahasına Cumhuriyeti, demokrasiyi ve halk iradesini savunacağız” ifadelerini kullandı.

 

“YENİ, ATATÜRK VE CUMHURİYET DÜŞMANLIĞINI KUSTU”

Fikret Yeni’nin, Cumhuriyeti, Cumhuriyetin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarını hedef alan “Halkımıza 90 yıldır dayatılan rejim”şeklindeki sözleriyle Atatürk, Cumhuriyet ve demokrasi düşmanlığını kustuğunu vurgulayan Barut, “Ağzınıza demokrasi, halk iradesi, sandık sözcükleri hiç yakışmıyor Sayın Yeni. Hiç samimi değilsiniz”şeklinde konuştu.

 

“BUNUN ADI DARBESEVİCİLİKTİR”

Darbelerin bir siyasi partiye değil hükümete, demokrasiye ve Cumhuriyet rejimine yapıldığının altını çizen Barut, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun başbakanlık görevinden ayrılmak zorunda bırakılmasının da bir darbe olduğunun altını çizdi. Bu nedenle 4 Mayıs Saray Darbesi’nin sadece hükümeti kuran AKP’nin değil, tüm Türkiye’nin sorunu olduğunu belirten Barut, AKP’nin Saray Darbesi’ne boyun eğdiğini yineledi. Başbakan Davutoğlu’nun görevinden ayrılmak zorunda bırakılmasını “Bayrak değişimi”, darbe nedeniyle partisinin yapılacak olağanüstü kongresini “düğün” olarak değerlendiren AKP İl Başkanı Fikret Yeni’nin darbeyi savunduğunu kaydetti. Barut, “Yeni’nin bu tavrı darbeseviliciktir. Yani darbeden yana taraf olmak, koltuğunu kaybetmemek adına darbeye tutunmak, darbeden medet ummaktır” şeklinde konuştu.

 

“DARBENİN SAVUNUCULUĞUNU YAPIYORSUNUZ”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Türkiye’de bugüne kadar gerçekleştirilen darbelere karşı direnerek dimdik ayakta durduğunun altını çizen Ayhan Barut, “Sayın Yeni, mensubu olduğunuz AKP ise iktidarını sürdürebilmek adına 4 Mayıs’ta gerçekleştirilen saray darbesine boyun eğmiştir. Siz de bu darbenin ateşli bir savunuculuğunu yaptınız ve yapmaya devam ediyorsunuz”ifadelerini kullandı.

 

“KAN ÜZERİNDEN SİYASET YAPAN CHP DEĞİL AKP’DİR”

Kan üzerinden siyaset yapan partinin CHP değil,  AKP olduğunu belirten Barut, “7 Haziran seçimlerinde halk iradesini yok sayıp dikta rejimini yaşama geçirebilmek amacıyla 400 milletvekili alma uğruna ülkeyi kaosa teslim edip 500’den fazla şehit verilmesine neden olan hangi siyasi partidir Sayın Yeni? Bilmiyorsanız öğrenin. Gözünüzün önündeki gerçekleri görmüyorsanız bir göz doktoruna gidin ya da zihin açıcı faaliyetlerle ilgilenin” dedi.

 

“HAMASET YERİNE AKAN KANI DURDURMAK İÇİN ÇABA GÖSTERİN”

Çözüm süreci adı altında terör örgütüyle pazarlık masasına oturan, terör örgütünün güneydoğudaki kentleri cephaneliğe çevirmesine göz yumarak hemen her gün şehitlerin gelmesine neden olan ve şehitler üzerinden siyaset yapan partinin AKP olduğuna vurgu yapan Barut, “Türkiye’yi dini terör örgütlerinin arka bahçesi haline getiren, Suriye’deki terör örgütlerine insani yardım adı altında silah ve mühimmat gönderirken suçüstü yakalanan da AKP’dir Sayın Yeni. Türkiye canlı bombalarla da yine AKP döneminde tanışmıştır. İktidar sarhoşluğundan kurtulup ülke gerçeklerinin farkına varmanız ve hamaset yerine akan kanı durdurmak için çaba göstermenizi bekliyoruz Sayın Yeni” diye konuştu.

 

“AKP TOPLUMU PARAMPARÇA ETTİ”

Fikret Yeni’nin CHP’yi toplumu ayrıştırmakla suçlayarak mensubu olduğu AKP’nin toplumu paramparça eden politikalarını örtmeye çalıştığına işaret eden Barut, AKP’nin terör örgütleri tarafından katledilen insanları dahi mezhebine göre ayrıştırdığını kaydetti. Barut, “Toplumu, inançlarına, etnik kökenine ve diğer farklılıklarına göre sınıflandıran, ayrıştırarak toplumsal birliğimizi dinamitleyen AKP’den başkası değildir” şeklinde konuştu.

 

“AKP KANIN VE GÖZYAŞININ ADIDIR”

Yakın bir zamana kadar AKP’nin kol kola yürüdüğü “Paralel Yapı”nın avukatlığını yaptığı için koltuğu sallanan AKP İl Başkanı Fikret Yeni’nin, CHP’yi hedef alarak olağanüstü kongre sonrasında koltuğunu sağlama almaya çalıştığını dile getiren Barut, şöyle konuştu:

“Mensubu olduğunuz AKP’nin  uygulamaları nedeniyle bugün kan gölüne dönen güzelim ülkemizde, darbecilerin, halkın parasını hortumlayanların savunuculuğunu yaparak siyasette var olmaya çalışıyorsunuz.  Cumhuriyet tarihi boyunca AKP kadar Türkiye’ye zarar veren bir parti olmadı Sayın Yeni. AKP bugün kanın ve gözyaşının adıdır. Siz de bu suça ortaksınız.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Kılıçdaroğlu başkanları zoom üzerinden dinledi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık