Ana Sayfa Siyaset BARUT SAĞLIK ÇALIŞANLARININ SESİ OLDU

BARUT SAĞLIK ÇALIŞANLARININ SESİ OLDU

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, sağlıkta yaşanan sorunları ve çözüm önerilerini Meclis'te anlatıp Sağlık Bakanlığı'nı adım atmaya çağırdı.

Giriş Tarihi: 28 Ocak 2021 Perşembe 09:25
BARUT SAĞLIK ÇALIŞANLARININ SESİ OLDU

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, sağlıkta yaşanan sorunları ve çözüm önerilerini Meclis'te anlatıp Sağlık Bakanlığı'nı adım atmaya çağırdı. Sağlık emekçilerinin sorunlarını değinip çözüm için iktidara seslenen Barut, "Kahraman sağlıkçıların ekonomik ve sosyal haklarını verin, özlük haklarını iyileştirip izin ve tayin gibi sorunlarına, iş yükü çilesine çözüm bulun. Sağlıkta tekniker ve teknisyenlerden hemşirelere, laborantlardan diyetisyenlere tüm alanlarda eşit, adil ve yeterli sayıda atama yapın" dedi.

"SORUN ÇOK, ÇÖZÜM YOK"

Sağlıkta yaşanan sorunları, sağlık emekçilerinin problemleri ve taleplerini Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda dile getiren CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, "Sağlık emekçilerimiz ekonomik ve özlük haklarının iyileştirilmesini, izin ve nakil gibi haklarını etkin kullanmayı, ağırlaşan iş yükünün hafifletilmesini istiyor. Tüm bunların yanı sıra sağlıkta personel eksikliği de büyük bir sorun oluşturuyor. Sağlıkta tüm branşlarda eğitimli gençlerimiz ise atanmak için feryat ediyor" diye konuştu.

"ATAMA YAPILSIN"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya, "Ülkesine ve milletine hizmet etmek isteyen, görev bekleyen bu gençlerin sesini ne zaman duyacaksınız?" diye soran Ayhan Barut, şunları kaydetti:
"Bu anlamda sağlıkta büyük sorun yaşayan gruplardan birisi de sağlık teknikerleri ve tıbbi sekreterlerdir. Alımlarda sağlık teknikerlerine yeterli kadro açılmasını, kadroların bölümlere adil dağıtılmasını, sürekli işçi alımlarında yaş şartının kaldırılmasını istiyorlar. Mezun sayısında yığılma olan bölümler için kontenjan ayarlanmasını talep ediyorlar. Yeterli tıbbi sekreter ataması yapılmadığı için hemşire ve ebelerin tıbbi sekreterlerin görevini yaptığını unutmayın. Açık kadroların belirlenip atama yapılmasını istiyoruz."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Kılıçdaroğlu başkanları zoom üzerinden dinledi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık