Ana Sayfa Siyaset Barut’tan sert tepki!

Barut’tan sert tepki!

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, devlet televizyonu olan TRT’de yayınlanan “Ramazan Sevinci” adlı programda Prof. Dr. Mustafa Aşkar’ın “Namazı hayvanlar kılmaz, namaz kılmayan hayvandır” şeklindeki sözleriyle sevgi ve hoşgörü dini olan İslam’ı toplumu ayrıştırmak için kullandığını söyledi.

Giriş Tarihi: 14 Haziran 2016 Salı 13:59
Barut’tan sert tepki!

Barut, Aşkar’ın bilinçli olarak kullandığı bu sözlerin devlete ait TV kanalında söylenmesinin ise iktidarın bilinçaltındakilerin dışa vurumu olduğunu kaydetti.  Barut, “İktidar daha önce de örneklerine tanık olduğumuz bu tür toplumu bölmeye yönelik söylemlere göz yumarak, asıl amacının siyasal ve dinci bir rejimi yaşama geçirmek olduğunu bir kez daha ikrar etmiştir. Ancak iktidar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Çünkü Türkiye’nin kurucu partisi CHP var olduğu sürece demokratik, laik cumhuriyet yaşayacaktır” dedi.

BARUT’TAN SERT TEPKİ

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut yaptığı yazılı açıklamada; Ramazan ayı dolayısıyla TRT’de iftar öncesinde yayınlanan “Ramazan Sevinci” adlı programda Prof. Dr. Mustafa Aşkar’ın canlı yayında kullandığı “Namazı hayvanlar kılmaz, namaz kılmayan hayvandır” şeklindeki sözlerine sert tepki gösterdi.

TOPLUMU AYRIŞTIRMAYA YÖNELİK SÖZLER

Aşkar’ın bu sözlerle toplumu namaz kılanlar – namaz kılmayanlar diye ayrıştırıp, bölmeye çalıştığını vurgulayan Barut, devlet televizyonunda kullanılan bu sözlerin, iktidarın düşünmeyen, sorgulamayan, itaat eden, tek tip insan yaratma ve din eksenli bir rejimi yaşama geçirme amaçlarına hizmet ettiğini kaydetti.

“İKTİDAR, DİNCİ REJİM HEVESİNİ İKRAR ETTİ”

Aşkar’ın bu sözleri bilinçli olarak söylediğini dile getiren Barut, “Bu sözler  densizliktir, ahlaksızlıktır. Irk, etnik köken, mezhep gibi unsurlarla toplumun genleriyle oynayan iktidar, sözde profesörler aracılığıyla bu kez de sevgi ve hoşgörü dini olan İslam’ı kullanarak toplumu ayrıştırmak istemiştir. Siyasal iktidar devlet televizyonunda toplumu ayrıştıran bu tür söylemlere göz yumarak, asıl niyetinin siyasal ve dinci bir rejimi yaşama geçirmek olduğunu bir kez daha ikrar etmiştir” diye konuştu.

İKTİDAR, TRT’Yİ HALKI BÖLMEK İÇİN ARAÇ OLARAK KULLANIYOR

TRT’nin kamusal yayın yapması gereken bir TV kanalı olduğunu belirten Barut, AKP iktidarının halkın ödediği vergilerle yayın yapan TRT’yi halkı farklılıklarına göre bölüp, dinci rejim hayalini yaşama geçirmek için bir araç olarak kullandığını ifade etti.

Barut, “AKP iktidarı şunu bilmelidir ki, Cumhuriyet Halk Partisi var olduğu sürece laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti yaşayacaktır” şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Kılıçdaroğlu başkanları zoom üzerinden dinledi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık