Ana Sayfa Siyaset Baş, ''Türklüğün bittiği yerde teslimiyet başlar''

Baş, ''Türklüğün bittiği yerde teslimiyet başlar''

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, “Türk'e omuz vermek, Turan ülküsüne hizmet etmek, bütün insanlığın ortak vazifesi haline gelmiş bulunmaktadır” dedi.

Giriş Tarihi: 14 Temmuz 2016 Perşembe 17:13
Baş, ''Türklüğün bittiği yerde teslimiyet başlar''

Yusuf Baş, Kerkük’te 1959 yılında Türklere yönelik gerçekleştirilen toplu katliamın yıldönümü münasebetiyle yaptığı açıklamada önemli mesajlar verdi. Baş, mesajında “Daha üç gün önce Bosna Hersek’de kardeşlerimize, soydaşlarımıza yapılan soykırımın acısını yaşadık. Bugün de Kerkük’teki soykırımın yıldönümündeyiz. Bu vesileyle şu tespitler yanlış olmayacaktır.

Diğer halklara yapılan katliamlar; yerel, bölgesel çıkar amaçları taşır. Ama, Türklere ve akraba topluluklara yönelik bütün katliamların, bütün savaşların hedefinde küresel çıkar gayeleri bulunmaktadır. Çünkü bilinmektedir ki; Türklüğün bittiği bir Dünyada küresel teslimiyet başlar. Türklük var olduğu müddetçe iyi ile kötü arasındaki mücadele asla bitmeyecektir.” ifadesini kullandı.

“ALLAH ONLARI SEVER, ONLAR DA ALLAH’I SEVERLER”

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, devamla “Kan ve gözyaşının dinmediği, adına ‘Dünya’ denen bu gezegen eğer huzura kavuşacaksa, bu ancak Yüce Yaratıcı’nın ‘Allah onları sever, onlar da Allah’ı severler. Onlar Müminlere karşı alçak gönüllü, kâfirlere karşı güçlü ve onurludurlar’ şeklinde tarif ettiği, Son Elçi Hz. Muhammed’in övgüsünü kazanmış Türk milleti sayesinde olacaktır. Huzurlu, refah ve güvenli bir Dünya; Allah'ın izniyle ancak ve yalnız Türk birliğiyle, Turan'la mümkün görünmektedir. Bu gerçekler ışığında Türk Milleti, insanlık aleminin sigortası ve umudu, Dünya’nın fethedilemeyen son kalesidir.” diye konuştu.

TÜRKEŞ VE ATATÜRK’ÜN SÖZLERİ

Baş, “Dolayısıyla; Başbuğ Türkeş'in yükselişte temel olarak işaret ettiği ‘Türklük gurur ve şuurunu, İslam ahlak ve fazileti’ni yaşamak ve yaşatmak, hepimizin; Türk tarihiyle övünmek, Türk milletine, Türk devletine, İslam'a yönelik her türlü ihanete karşı koymak, Türk'e omuz vermek, Turan ülküsüne hizmet etmek, bütün insanlığın ortak vazifesi haline gelmiş bulunmaktadır. Milli Önderimiz Atatürk bize ‘Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum, böyle öleceğim. Türk birliğinin bir gün gerçekleşeceğine inanıyorum. Ben görmesem bile gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk birliğine inanıyorum. Yarının tarihi, fasıllarını Türk birliğiyle açacaktır. Dünya sükununu bu fasıllar içinde bulacaktır.’ Sözleriyle de bize umut vermektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, 57 yıl önce bu günlerde Kerkük'te hunharca şehit edilen bütün soydaşlarımızı, yine bu vesileyle Doğu Türkistan'da, Karabağ'da, Bosna Hersek'te, Suriye'de, Kırım'da; bütün Şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Ruhları şad osun!” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Derdimiz kadro açmak olamaz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık