Ana Sayfa Ekonomi Bilgiç, ''Terör ekonomininde canını aldı''

Bilgiç, ''Terör ekonomininde canını aldı''

Adana Ticaret Borsası Meclis Başkanı Sabahattin Yumuşak, 45. Olağan meclis toplantısının açılışında 2016 yılında verdiğimiz tüm şehitlerimiz için fatiha okuttu. Yumuşak, 2017 yılında terörün olmadığı müreffeh bir Türkiye talebinde bulundu.

Giriş Tarihi: 28 Aralık 2016 Çarşamba 12:03
Bilgiç, ''Terör ekonomininde canını aldı''

2016 yılının son meclis toplantı oturumunu tüm şehitlerin ruhlarına fatiha okutarak açan ATB Meclis Başkanı Sabahattin Yumuşak, “2017 yılının kardeşlik içerisinde, terörden uzak müreffef bir Türkiye olması ve güzel hayellerin gerçekleşeceği bir yıl olmasını diliyorum” dedi.

 

BİLGİÇ, “TERÖR EKONOMİNİNDE CANINI ALDI”

2016 yılı meclisi son toplantısında konuşan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, “Son bir ay içerisinde Adana Valiliği bahçesinde patlatılan bombalı araçla başlayan hain saldırılar, İstanbul Beşiktaş’ta çevik kuvvet polislerimize, vatandaşlarımıza arkasından Kayseri de askerlerimize bu kalleş saldırılar devam etmiştir. Ülkemizi karıştırmak isteyen birbirine benzeyen bu hain örgütler son olarakta Rus Büyükelçisinin hayatına kast ederek ülkemizin emaneti olan yabancı bir devlet adamını da katletmişlerdir. Bu hain saldırılar millet olarak hepimizin yüreğini yaralamıştır.

Bu insanlık dışı saldırıların yaşanmaması düşüncesi ile milletimize baş sağlığı, şehitlerimize rahmet, yaralılarımızada acil şifalar diliyorum. 7 Haziran 2015 seçimlerinden sonra ülkemiz terör kıskacı içerisine sokulmak istendi. 2016 yılında da terör belasından müzdarip olduk. Terör sadece insanlarımızın canını almadı. Ekonomimizinde canını aldı. Terörün verdiği zararı ülke olarak hep beraber yaşadık. 2017 yılı için temennimiz; işhayatı olarak umutla baktığımız, ülke olarak her yönüyle ayağa kalktığımız, kenetlendiğimiz ve birlik içerisinde ülkesine, milletine sahip çıkılan hayırlı bir yıl olur”

TÜRKİYE ATEŞ ÇEMBERİNDEN GEÇİYOR

Türkiye’nin bütün değerlerini altüst etmeye çalışılan 15 Temmuz darbe girişiminden de söz eden Başkan Şahin Bilgiç, “Binlerce şükür olsun ki, güçlü bir ülke olduğumuz için bu hain girişimi az zararla bertaraf ettik. Ama bu gün görüyoruz ki zararları bütün alanlara yansıyor. Ülkemiz demokratik bir ülkedir. Sandıkla gelenin sandıkla gitmesi gerektiği inancındayız. Baskıyı, dayatmayı, silahı, bombayı hiç kimse kabul etmez. Dünyaya örnek olacak davranışı Türkiye burada gösterdi. Ekonomi küresel bir olay olduğu için bu terör olayları sadece ülkemizin ekonomisini değil, tüm dünyanın ekonomisini altüst ediyor. Başka ülkede olan hadiselerin yansımaları bize kadar geliyor. Türkiye ateş çemberinden geçiyor. Ortadoğudaki, sınır komşularımızdaki yangın, bizleri olumsuz manada ciddi etkiliyor. 2017 yılında ekonomik yönden gelişmiş, insanlarımızın rahat ve huzurlu olduğu, yarınlarına güvenle bakılan bir yıl olması arzusundayız”

 

TOBB KÖTÜ GİDİŞE DUR DEMEK İÇİN ÇABA HARCIYOR

Ekonomideki kötü gidişe dur diyebilmek için TOBB’un çok çaba harcadığınıda sözlerine ekleyen Başkan Bilgiç,  “TOBB olarak birçok girişimde bulunduk. Bulunmaya da devam edeceğiz. Oda, borsa üyelerimize nefes aldıran ‘TOBB Nefes Kredisi’ çalışması yaptık. %85 Kredi Garanti Fonu olan havuza koyduğumuz 500 milyon TL. paramıza 5 milyar TL. kredi hacmi oluşturduk. Üyelerimizin çoğu bu avantajlardan yararlandı. TOBB Digital Dönüşüm Projesi ile tamamen online sisteme geçilecek. Şirket kuruluşlarının eskiye göre daha kısa süre ve daha uyguna yapılabilmesi sağlandı. İflas erteleme müessesesi dengeli bir yapıya kavuşturuldu. Mesleki Eğitim Kursları ve avantajları ile SGK işveren prim desteği sağlandı. Tüm bu çalışmalar TOBB’un gayretiyle oluyor. Hükümetle görüşmeler neticesinde oluyor.” Diye konuştu.

Başkan Şahin Bilgiç’in TOBB’un 2017 yılı çalışma takviminden örnekler vermesinin ardından meclis gündem maddelerine geçildi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Gürer: “Kiraz 2.5 liraya bile satılamıyor”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık