Ana Sayfa Ekonomi Bilgiç, “Teröre inat işlerimize daha çok sarılacağız”

Bilgiç, “Teröre inat işlerimize daha çok sarılacağız”

ATB Meclis toplantısında konuşan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, “Adana Valiliğindeki hain terör saldırısını nefret ve lanetle kınıyorum. İşhayatı olarak dimdik ayaktayız. Teröre inat işlerimize daha çok sarılıp, daha çok üretip bölge ve ülke ekonomisine daha çok katkı sağlayacağız” dedi.

Giriş Tarihi: 30 Kasım 2016 Çarşamba 10:42
Bilgiç, “Teröre inat işlerimize daha çok sarılacağız”

ATB Meclis Başkanı Sabahattin Yumuşak’ın başlattığı 44. Olağan meclis toplantısında konuşan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, yaptığı açılış konuşmasında “Adana Valiliği otoparkında meydana gelen hain terör saldırısını nefret ve lanetle kınıyorum. Biz ATB, ATO, ADASO ve AOSB işhayatı olarak dimdik ayaktayız. Terör Adana’da vücut bulamayacaktır. Teröre inat işlerimize daha çok sarılacağız” dedi.

 

TARIM FUARLARINDA ATB STANDI SÖZ ETTİRECEK

10. Uluslararası tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstri Fuarı ile Adana Sera-Bahçe Fuarının hedefine ulaştığınıda ifade eden Başkan Bilgiç, “Çukurovanın potansiyelinin görülmesi açısından uluslararası olan bu tarım fuarını önemsiyorum. Özellikle ATB standımız narenciyesi, yerfıstığı, şalgam, balık, zeytin ve zeytinyağı ikramıyla konuklarını ağırladı. Önümüzdeki yıl tarım fuarınında bunu daha kapsamlı hale getirerek Adana dışında tarımla alakalı herkesi davet edeceğiz. 11. Tarım Fuarında Adana Ticaret Borsası standı kendisinden söz ettirecek halde olacaktır”

 

ÇEVRE DUYARLILIĞI ARTMALIDIR

Bölgede ekim dönemlerinin başladığını belirten Bilgiç, Kuraklığın sadece bölgemizi değil Türkiye genelinde üreticilerimizi sıkıntıya sokuyor. Bildiğiniz gibi yaşanan kuraklıklar sadece sulamada değil içme suyunda da sıkıntı yaratır. Barajlarda ve yeraltı sularında azalma var. Su bakımından bölgemiz şanslı ama üreticilerimizin 2017 dönemini iyi geçirmeleri, mahsullerini bol ve bereketli kaldırmaları için yağış bekliyoruz. Küresel ısınma ve çevresel faktörlerden kaynaklı hava dengelerinde bozulmalar var. Çevreye duyarlılığın arttırılması lazım. Bu da borsaların ve borsa üyelerinin işi, tarımla, toprakla uğraşanların işi. Bizler bu bozulmaları önleyecek gayretler içerisinde olmalıyız”

 

BORSA KOPLEKSİNİN BUĞDAY SEZONUNA YETİŞECEĞİNİ UMUYORUZ

Yeni yapılan Borsa Kopleksi hakkında da bilgi veren Başkan Bilgiç, “İdari binanın dış cephe giydirme işi yapılıyor. Elektronik alım satım salonumuzla, laboratuvarlarımız ve depolamanın 50 bin tonluk kısmını bitirdik. Kompleksimizi enteğre bir şekilde Nisan Mayıs aylarında buğday sezonuna yetişecek şekilde faaliyete geçiririz inşallah. Bu proje Adananın yüz akı olacaktır. Tüm meclis üyelerimin bunda katkısı var Allah hepinizden razı olsun. Ayrıca Aladağdaki öğrenci yurdunda vuku bulan elim yangında gencecik kızlarımızın yanarak ölmelerinden ve yaralanmalarından dolayı ATB olarak derin üzüntü duyduğumuzu belirtiyor, ölenlerin yakınlarına sabır ve başsağlığı dileklerimizle yaralılarımızada acil şifalar diliyoruz. Allah böyle bir acıyı milletimize bir daha inşallah yaşatmaz.” Diye konuştu.

Başkan Bilgiç’in konuşmasının ardından meclis gündem maddelerine geçildi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

KAMU MÜTEAHHİTLERİ VERGİ DAİRESİNİN İYİ MÜŞTERİSİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık