Ana Sayfa Siyaset Boyvadaoğlu: Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun

Boyvadaoğlu: Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun

İYİ Parti Adana İl Başkan’ı Göktürk Boyvadaoğlu, Cumhuriyetimizin Kuruluşu’nun 95. Yıl’ı dolayısıyla yaptığı açıklamada ‘Cumhuriyet Bayramını kutluyor, kahraman şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum’ dedi.

Giriş Tarihi: 29 Ekim 2018 Pazartesi 00:46
Boyvadaoğlu: Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun

İYİ Parti Adana İl Başkan’ı Göktürk Boyvadaoğlu, Cumhuriyetimizin Kuruluşu’nun 95. Yıl’ı dolayısıyla yaptığı açıklamada ‘Cumhuriyet Bayramını kutluyor, kahraman şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum’ dedi.

Boyvadaoğlu’nun açıklamalarında şu ifadeler yer aldı.

“Kurtuluş savaşı kolay olmadı. Yurt ve millet yoksul, ordu dağıtılmış, silahtan soyutlanmış, anlaşma devletlerinin silahlı kuvvetleri askeri ve iktisadi önemli olan yerleri, bölgeleri işgal etmişler ve işgali de sürdürmektedirler. Dumlupınar Meydan Muharebesinin sağladığı 30 Ağustos 1922 zaferine kadar ülke’nin en önemli bölgeleri, çarpışmaların etkisiyle harap hale gelmiş, düşman kaçarken de yakıp yıkmıştı. Toplum bir çeşit derebeylik düzeni içinde olup, ağaların,  beylerin eşraf ile ulema denilen din adamlarının maddi ve manevi egemenliği altında bulunmaktaydı. Türk halkı uzun yıllar süren savaşların, barış zamanında da teşkilatsızlık, bilgisizlik ve ilgisizliğin etkisi ile yoksul, yorgun, yılgın bir hale gelmişti.

  Mustafa Kemal Paşa’nın askeri ve siyasi dehası, kırılmaz azim ve iradesi,  kurtuluş Savaşı’nın yönetim ve başarısın da en önemli etkendir. Makamdaki her rütbe, silah arkadaşları ona güvenmiş, candan bağlanmıştı. Bu güven ile Büyük Meydan Muharebesi kazanılmıştı. Olağanüstü bir yeteneğe sahip olan Mustafa Kemal komutasındaki Türk kuvvetleri, yurt’u işgal etmiş olan müttefik kuvvetlere karşı bir istiklal mücadelesi verilmiş, sonunda bütün cephelerde zaferler kazanılmıştı.1923 yılında Lozan Anlaşması’nın imzalanmasıyla Türk devleti dünyaca tanınmış, Mustafa Kemal ve silah arkadaşları 29 Ekim 1923 de Yeni Türk Devleti’nin idare şeklinin Cumhuriyet olduğunu ilan etmiştir.

İYİ PARTİ OLARAK CUMHURİYET DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ…

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kurtuluş yolundaki mücadelesi hiçbir zaman unutulmamalı. Bu özgürlük için verilen mücadele nesilden nesile aktarılmalıdır.

İYİ Parti büyük mücadeleler sonucu kuruldu. Tüm engellemelere rağmen Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ve o’na inanan cesur insanlar, yılmadan mücadele ettiler. Partimizin kuruluş sürecinde ve sonrasında karşılaştığımız tüm olumsuzluklarda büyük devlet, güçlü devlet şiarının ışığında, kararlılığımızdan bir an bile vazgeçmedik. İktidar tarafından tüm araçlar kullanılarak, sayısız engeller, tehditler ve iftiralarla karşılaştık. Biz devletimize ve milletimize hizmet için varız. Bu engellerde bir adım bile geri çekilmedik. Daha 7 ayımızı doldururken, siyasetin ikili yapısı arasına sıkışmış ve bunun sonucu olarakda, milleti umutsuz bırakmış, Türkiye’nin siyasal iklimini değiştirdik. Çok adaylı Cumhurbaşkanlığı seçiminin önünü açtık, demokrasimize nefes aldırdık. Sonuçta 43 milletvekili çıkararak ülkemizde bir ilki gerçekleştirdik. Bu 7 aylık bir partinin büyük başarısıydı.

  Kurtuluş Savaşı’nda gösterilen azim ve kararlılık bizlere gösterilen bir yol’dur. Bu yolda her zaman yürüyecek, Atatürk ilke ve inkılaplarından asla vazgeçmeyeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyor, kahraman şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum’

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Vatandaş her zaman haklıdır

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık