Ana Sayfa Sağlık Bu yöntem ölüm riskini azaltıyor

Bu yöntem ölüm riskini azaltıyor

Adana’da “Abdominal aort anevrizması” (karın atardamarında balonlaşma) şikayeti olan bir hasta uyutulmadan, lokal anestezi ile Endovasküler Abdominal Aort Anevrizması onarımı tekniği uygulanarak tedavi edildi. Prof. Dr. İbrahim Özsöyler bu yöntemin açık cerrahi teknikle % 10’ lar civarında olan ölüm riskini % 1 ‘in altına düşürdüğünü söyledi. Adana’da “Abdominal aort anevrizması” (karın atardamarında balonlaşma) şikayeti olan bir hasta uyutulmadan, lokal anestezi ile Endovasküler Abdominal Aort Anevrizması onarımı tekniği uygulanarak tedavi edildi. Prof. Dr. İbrahim Özsöyler bu yöntemin açık cerrahi teknikle % 10’ lar civarında olan ölüm riskini % 1 ‘in altına düşürdüğünü söyledi.

Giriş Tarihi: 31 Temmuz 2016 Pazar 10:22
Bu yöntem ölüm riskini azaltıyor

Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Seyhan Uygulama Merkezi Kalp Cerrahisi Klinik Şefi Prof. Dr. İbrahim Özsöyler, Aort atar damarı balonlaşmasına karşı yeni geliştirilen Endosvasküler anevrizma onarımı ile ölüm riskinin yüzde 10’dan yüzde 1’e düşürüldüğünü söyledi.

 

Aort damarının balonlaşıp patlaması sonucu ileri yaştaki birçok kişinin yaşamını yitirdiğini anımsatan Prof. Dr. İbrahim Özsöyler bu konuda şunları söyledi:

 

“Hasan Öz isimli hasta kliniğimize abdominal aort anevrizması (karın atardamarında balonlaşma) şikayeti ile başvurdu. Bu dünya üzerinde pek çok ölümlere neden olan, tedavisi daha önceleri karını ameliyat ile açılarak yapılan bir hastalıktır. Ancak günümüzde bu hastalığın ameliyatsız tedavisi uygulanabilmektedir. Hastamız Hasan Öz uyutulmadan, lokal anestezi ile Endovasküler Abdominal Aort Anevrizması onarımı tekniği uygulanarak tedavi edilmiştir. Bu yöntem açık cerrahi teknikle % 10’ lar civarında olan ölüm riskini % 1 ‘in altına düşürmektedir. Ayrıca hastaların hastanede yatış sürelerini de çok kısaltmakta, hastalarımız ameliyat sonrası 3-5 gün içerisinde normal yaşamlarına dönmektedirler.”

 

Adana’da 54 yaşındaki Hasan Öz, 28 yıllık evli 2 çocuk babası olduğunu, gerçekleştirilen operasyon sonrası kısa sürede sağlığına kavuştuğunu söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Cerrahlar Balcalı Hastanesi’nde buluşuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık