Ana Sayfa Ekonomi Bülent Kunt adaylıktan çekildi, Adalı’nın önü açıldı

Bülent Kunt adaylıktan çekildi, Adalı’nın önü açıldı

Yaklaşan AGİAD seçimleri öncesi başkan adaylarından Ali Cenk Gizir’in ardından Bülent Kunt da adaylıktan çekildi. Kunt’un yarıştan çekilmesiyle Adalı Holding’ten Gülümsün Adalı’nın yolu açılmış oldu

Giriş Tarihi: 18 Nisan 2016 Pazartesi 10:08
Bülent Kunt adaylıktan çekildi, Adalı’nın önü açıldı

 Adana Genç İşadamları Derneği’nin (AGİAD) yaklaşan seçimleri öncesi  hareketli günler yaşanıyor.  Genel kurulda seçimlere tek adayla gidilmesi yönündeki çalışmalar sonunda amacına ulaşmış oldu.

Başkanlığa aday olan Ali Cenk Gizir’in ardından, Dünya Polistren Grup’un kurucusu işadamı Bülent Kunt da adaylıktan çekildi. Başkanlık yarışının iddialı isimlerinden olan ve halen AGİAD Genel Sekreterliği görevini sürdüren Bülent Kunt’un yarıştan çekilmesiyle Adalı Holding’ten Gülümsün Adalı’nın yolu açılmış oldu.

Seçim çalışmaları sırasında başkanlık yarışını sonuna kadar sürdüreceğini söyleyen genç ve başarılı işadamı Kunt’un son anda neden yarıştan çekildiği  de merak konusu oldu.

TEMAYÜL YAPILACAĞINI AÇIKLAMIŞTI

 

AGİAD Başkanı Sefa Noyaner, bir süre önce yaptığı yazılı açıklamada, başkanlık yarışında Gülümsün Adalı ve Bülent Kunt’un katılacağı temayül yoklamasının Nisan ayı içinde gerçekleştirileceğini açıklayamıştı. Noyaner, “AGİAD, bütün sivil toplum örgütlerine önderlik yapmaya devam ediyor. STK’larda ilk kez görülen bir uygulamayı hayata geçirerek, başkan adayını temayül yoklamasıyla belirleyecek ve seçime tek liste ile gidecek.Temayülden kim çıkarsa çıksın, sonuç itibariyle kazanan AGİAD olacak. “demişti.

YÖNETİM OY BİRLİĞİYLE KARAR ALMIŞTI

AGİAD yönetim kurulunun, 30 Mayıs’ta çoğunluk sağlanamadığı takdirde 7 Haziran’da yapılacak olan genel kurul öncesi toplanarak, başkan adaylığı konusunu görüştüğünü bildiren Sefa Noyaner, “Yönetim kurulumuz, benim getirdiğim ‘Temayül yoklaması yapma’ önerisini oy birliğiyle kabul etti. Bu önerinin oy birliğiyle kabul edilmesi ve iki başkan adayımızın da bu yönde oy kullanması AGİAD’ın farkını bir kez daha ortaya koyması bakımından takdire şayandır. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.  Değerli arkadaşımız Ali Cenk Gizir ise adaylıktan çekildiğini açıkladı. Sayın Gizir’in olgunlukla verdiği bu kararını da saygı ile karşılıyorum. Bu durumda Nisan ayı içinde yapacağımız temayül yoklaması ile AGİAD’ın tek liste ile seçime gidecek başkan adayı belirlenmiş olacak. Mini referandum kararı ile demokrasi örneği veren AGİAD büyük bir aile olarak, kendisine yakışan en güzel yöntemle yoluna devam edecek. “ifadelerine yer vermişti.

HER İKİ ADAY DA HAK EDİYOR

Noyaner, mini referandum niteliğindeki temayül yoklamasının AGİAD üyeleri arasındaki sinerjiyi, motivasyonu artıracağını, derneğin kuruluşundan bu güne kadar sergilediği birlik, beraberlik ruhunu pekiştireceğini vurgulamış ve sözlerini şöyle sürdürmüştü:

“Yönetim kurulumuzdan çıkan değerli iki aday, sayın Gülümsün Adalı ve sayın Bülent Kunt’un ikisi de arkadaşım, aile dostumdur. İkisi de AGİAD’ın başkanlığını hakkıyla yapacak olgunluğa ve yetkinliğe sahip değerli kişilerdir. İki yıldır şerefle, gururla sürdürdüğüm AGİAD Başkanlığı görevini bu iki arkadaşımdan birisine devretmenin mutluluğunu yaşayacağım. Bayrak yarışında, bayrağı bu değerli arkadaşlarımdan birisine teslim edeceğim. Göreve geldiğimden bu yana aile duygularının güçlenmesine katkıda bulunmaya özen gösterdiğim AGİAD’ın yeni başkanlık seçimine de böylesine sıcak bir aile ortamı içinde gidecek olması  benim için ayrı bir mutluluk ve gurur vesilesi. “

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Vali Elban’dan Atlas Denim’e ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık