Ana Sayfa Gündem Bulut: Stajer eczacılar riskle karşı karşıya

Bulut: Stajer eczacılar riskle karşı karşıya

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, stajyer eczacıların bir an öce aşılanmasını istedi. Bulut, “Hastaların reçetelerini giren, ilaçlarını veren stajyer eczacılar önemli derecede virüs kapma riskiyle karşı karşıya” dedi.

Giriş Tarihi: 20 Mayıs 2021 Perşembe 14:08

Bulut: Stajer eczacılar riskle karşı karşıya

 

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut,Pandemide bulaş riski en yoğun alanlardan birnin de eczaneler olduğunu belirterek, salgının, sağlıkçılarla birlikte en ağır yükünü çeken, koronavirüsle mücadelede en ön safta, toplum sağlığı için emek veren51 eczacı ve 19 eczane çalışanınınhayatını kaybettiğini söyledi.

BULAŞ RİSKİ YÜKSEK

Sayıları yaklaşık 2000 olan, eczanelerde zorunlu olarak staj yapan stajyer eczacılarınher gün Covid-19 hastalarıyla ya da temaslı kişilerle yüz yüze geldiğini kaydeden Bulut, hastaların reçetelerini giren, ilaçlarını veren stajyer eczacıların önemli derecede virüs kapma riskiyle karşı karşıya olduğunu ifade etti.

STAJYER ECZACILAR AŞILANMALI

Aşı öncelik listesinde yer almalarına rağmen stajyer eczacılarınaşılanmamalarının hem aileleri hem de kendileri hem de toplum sağlığı için büyük risk oluşturduğunun altını çizen CHP’nin eczacı kökenli milletvekili Bulut, “Stajyer eczacılar ve eczane çalışanları acilen aşılanmalıdır” dedi.

ELEKTRONİK REÇETEYE GEÇİLMELİ

Pandemi süresinde eczacı meslek örgütlerinin taleplerini de dile getiren Bulut, ekonomik destek ve teşvik paketlerindeeczacıların da yer almasını,İlaç Fiyat Kararnamesiningüncellenmesini, elektronik reçeteyegeçilmesini, eczacılara ve eczane çalışanlarına koruyucu ekipman desteği sağlanmasını, COVID-19’un tüm sağlık çalışanlarını kapsayacak şekilde meslekhastalığı olması adına gerekli yasal düzenlemeler yapılmasını istedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Tarsus'ta Güner Akkaya Kütüphanesi'nin açılışı yapıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık