Ana Sayfa Siyaset Bulut’tan süre bağışıklığı politikası ikazı

Bulut’tan süre bağışıklığı politikası ikazı

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Sağlık Bakanlığı’nın pandemi sürecinde yaptığı çalışmalar hakkında bilgi amaçlı toplandı.

Giriş Tarihi: 24 Temmuz 2020 Cuma 08:19
Bulut’tan süre bağışıklığı politikası ikazı

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Sağlık Bakanlığı’nın pandemi sürecinde yaptığı çalışmalar hakkında bilgi amaçlı toplandı. Toplantıda söz alan CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, yani partili Cumhurbaşkanlığı sisteminin yasamanın milletvekilleri tarafından yürütülmesi yönünde Meclise farklı bir görev yüklediğini belirterek, ihtisas komisyonlarının önemli hâle geldiğini bildirdi. Ancak, Meclis’te ihtisas komisyonlarının sürekli çalışmadığını konunun uzmanlarının fikir alışverişinde bulunmadığını kaydeden Bulut, özelliklepandemi döneminde bir araya gelmenin, ortaklaşmanı önemine değindi.

ORTAKLAŞMA YOK

Covid 19 sorunun bir siyasi rant hâline çevrilmeye çalışıldığında toplumun zarar göreceğini kaydeden Bulut, “Burada yapacağımız en önemli eleştiri, bir ortaklaşmanın olmadığı. Türk Tabipler Birliği ilk günden bu yana bu çalışmanın içerisinde değil. Maske konusunda Türk Eczacılar Birliği'yle ilk günlerde görüşme yapılsaydı,maske toplumda bu kadar çok tartışılır hâle gelmezdi” dedi.

ORTADA GÜVENSİZLİK VAR

Türk Tabipler Birliği'nin, “1 Haziran sonrası test yapma kriterlerinin değişti- testlerin kime yapıldığının açıklanmaması nedeniyle sağlıklı bir veri yok” açıklamasını hatırlatan Bulut, ortada bir şeffaflık tartışması olduğunu, toplumun bilgilendirilmediğini ve ortaya güvensizlik çıktığını bildirdi. Bulut, pandeminin aşı bulunana kadar uzun bir süre devam edeceğin kaydetti.

SÜRÜ BAĞIŞIKLIĞI MI UYGULANIYOR?

Coronavirüs’le ilgili Kamu Denetçiliği Kurumunun hazırladığı rapora değinen Bulut, “Raporda, Almanya ve Türkiye mukayese ediliyor. Her iki ülkenin bu konuda çok başarılı olduğu belirtiliyor ve "Türkiye ve Almanya bir yandan salgını bastırmaya, sindirmeye ve asgari düzeyde tutmaya çalışırken, diğer yandan da bu süreçte zaman kazanılarak toplumun krize girmeden sürü bağışıklığının kazandırılması" ifadesi kullanıyor. Bu da tümüyle coronavirüsle mücadele yönteminin farklılaşması anlamına geliyor. Bu kontrollü sosyal yaşam, yeni normalleşme de bir sürü bağışıklığı yöntemi var mı, yok mu? Bunun bence en kısa sürede ifade edilmesi lazım. Ne kadar çok konunun paydaşlarıyla bir araya gelinirs, ne kadar şeffaf yürütülürse daha sağlıklı olacaktır” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Adana’ya övgü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık