Ana Sayfa Gündem Büyük, “Besmeleyle başladık, besmeleyle bitiriyorum”

Büyük, “Besmeleyle başladık, besmeleyle bitiriyorum”

Adana Ticaret Borsası(ATB), Adana Sanayi Odası(ADASO), Adana Ticaret Odası(ATO) ile Adana Organize Sanayi Bölgesi(AOSB) Adana Valisi Mustafa Büyük’ün onuruna iftar yemeği verdi. Vali Mustafa Büyük, “Besmeleyle başladık, besmeleyle bitiriyorum” dedi.

Giriş Tarihi: 9 Haziran 2016 Perşembe 12:34
Büyük, “Besmeleyle başladık, besmeleyle bitiriyorum”

Adana Sheraton Otelinde Adana Valisi Mustafa Büyük, onuruna verilen iftar yemeği ve Adana İl Müftüsü Arif Gökçe’nin yemek duasının ardından ATB, ADASO, ATO ve AOSB Başkanları teröre kınayan sözlerle konuşmalarına başladılar.

 

SÜTÇÜ, “HEPİMİZE ABİLİK YAPTI”

Adana ve işleriyle alakalı Vali Mustafa Büyük’ün kapısını çaldıklarında hep açıldığını söyleyen Adana Organize Sanayi Bölgesi(AOSB) Başkanı Bekir Sütçü, yaptığı konuşmada “Valimiz Mustafa Büyük Adana’ya geldikten sonra iş aleminin, Adanamızın ekonomisine katkı anlamında neler yapabiliriz için mümkün olduğunca çalıştık. Valimiz bizlere her zaman abilik ve akıl hocalığı yapmıştır.Biz AOSB, ADASO, ATO VE ATB olarak valimizle birlik ve dirlik içerisinde çalıştık. Değerli katkılarından dolayı valimize sonsuz teşekkür ediyoruz. Yolunuz her daim açık olsun.” dedi.

 

KIVANÇ, “VALİ BÜYÜK HEPİMİZDE BİR İZ BIRAKTI”

Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç ise yaptığı konuşmada şöyle dedi; “Değerli Valimiz Mustafa Büyük’ü 2 yıla yaklaşan görevi süresince Adana’mızın ve sanayimizin gelişmesini sağlayacak her girişimde, projede, etkinlikte yanımızda bulduk. Destek verdiler, yol gösterdiler. Her kesime eşit ve adaletli davrandılar ve çözüm ürettiler. Hem çok bilgili hemde çok adaletli bir devlet adamı olduğundan hepimizde bir iz bıraktı. Yeni görevinizin hayırlı olmasını dilerken biz sizden razıyız Cenabı Allahta sizden razı olsun” diye konuştu.

 

MENEVŞE, “ADANA’YI DEVLETİN ŞEFKATLİ YÜZÜYLE TANIŞTIRDINIZ”

Vali Mustafa Büyük’ün görev yaptığı süre içerisinde yaydığı enerjinin sinerjiye dönüştüğünü belirten Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, “Her görüşmemizi kabul ederek projelerimizle yakından ilgilendiniz. Size müteşekkürüz. Devletin otoritesini iyi tesis ettiniz. Hemde totoliter olmadan. Kantarın topuzunu kaçırmadan sağladınız. Kimi zaman hak ve hukuku öne çıkararak, kimi zaman aklı selimi tesis ederek, kimi zaman birlik ve beraberliğin faziletini göstererek, kimi zamanda doğru yolu tarif ederek sağladınız. Kısaca Adana’yı devletin şefkatli yüzüyle tanıştırdınız. Eminim Adanalı sizin bu tarzınızı örnek olarak gösterecektir. Bundan sonraki görevlerinizde nice başarılara koşmanızı diliyorum.” dedi.

 

BİLGİÇ, “MÜTEVAZİLİĞİNİZ HEPİMİZE ÖRNEK OLDU”

Ramazan-ı Şerif’in milletimize, islam alemine, insanlığa hayırlar getirmesini Cenabı Allah’tan niyaz ederek konuşmasına başlayan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, “Ülkemizin birliği ve dirliği için şehitler kervanına katılan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, milletimizin başı sağ olsun diyoruz. Adana gerçekten Valimiz Mustafa Büyük’ü çok sevdi. Giderken hoş bir seda bırakarak gidiyor. Bu şehrin kültüründe var olup’ta unutulmaya terk edilen kucaklaşma duygusunu Sayın Valimiz tekrar hatırlattı. Toplumun her kesiminde bir ahenk sağladı. İçimizden biri oldu. Mütevaziliğiyle hepimize örnek oldu. Adanalı kendisini asla unutmayacaktır. Güle güle gidin, yolunuz açık olsun diyoruz.” şeklinde konuştu.

 

VALİ BÜYÜK, “BU ŞEHRİ VE İNSANLARINI GERÇEKTEN SEVDİM”

Adana Valisi Mustafa Büyük, 2 yıl önce Adana’ya gelirken kadim medeniyeti ve insan zenginliği ile Türkiye’nin seçkin, önemli şehirlerinden birisine geldiğimi biliyordum. Bu güzelliği topluma yansıtan, birliği beraberliği dünyaya duyuran bir şehir olma özelliği olmasını tam göremiyordum. Kendime koyduğum hedef; bu şehir birlik ve beraberlik içerisinde hareket ettiği zaman metropolün merkezi olacak,   Türkiye’nin alternatif bölgesinin merkezi olacaktı. Bunu sağlamak için de gönüllere girmeyi birinci hedef olarak belirledim. Sevmeden hizmet etmek mümkün değildir. Bu şehri ve insanlarını gerçekten sevdim. Sizlerin hayır duasını alarak hizmet etmeye çalıştım. Türkiye’nin en önemli şehrinde ATB, ADASO, ATO, AOSB Başkanları, meclis başkanları, yönetim kurulları birlik içerisinde bu şehrin her ferdini, her odağını, her aktörünü burada toplamış bana eşlik ediyorlar. Beni bahtiyar ettiniz. Hepinize teşekkür ediyorum. Toplumumuzun değerlerini ortaya çıkararak, birlikte hareket etme kabiliyetimizi geliştirirsek daha çok mutlu olur, kalkınırız. 2 yıl önce geldiğim heyecanla, mutlulukla, burukluk ve hüzün yaşamadan ayrılıyorum. Çünkü biliyorum ki benim burada çok büyük bir ailem var. Dostlarım, kardeşlerim var. Ankarada bir kardeşiniz var. Haklarınızı helal ediniz. Besmeleyle başladık, besmeleyle bitiriyoruz. Allahaısmarladık” dedi.

 

Konuşmaların ardından Vali Mustafa Büyük’e hediyeler verildi.

İftar yemeğine ATB, ADASO, ATO, AOSB yöneticileri, meclis başkanları ve üyeleri, CHP Osmaniye Valisi Kerem Al, Mersin Valisi Özdemir Çakacak, CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, 10. Tanker Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Bekir Ercan Van, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Aytekin Şahin, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve ilçe belediye başkanları, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, ÇÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, BTÜ Rektörü Prof. Dr. Aykut Gül, Adana Cumhuriyet Baş Savcısı Ali Yeldan, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun, ilçe kaymakamları, Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, CHP İl Başkanı Ayhan Barut, Adana Protokolü, STK Başkanları ile kamu, kurum ve kuruluşlarının yöneticileri katıldı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Seyhan’da iş yerlerine mor bayrak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık