Ana Sayfa Ekonomi Büyükşehir destekliyor, tarım ve tarıma dayalı sanayi gelişiyor

Büyükşehir destekliyor, tarım ve tarıma dayalı sanayi gelişiyor

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, İmamoğlu Ziraat Odası’nın düzenlediği Buğday Hasat Günü’ne katıldı. Menteş Mahallesi’nde Üçdutyeşilova yolu üzerinde gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Başkan Hüseyin Sözlü, İmamoğlu’nun çok önemli bir tarım noktası olduğunu belirtti.

Giriş Tarihi: 23 Mayıs 2016 Pazartesi 12:25
Büyükşehir destekliyor, tarım ve tarıma dayalı sanayi gelişiyor

Başkan Sözlü, “İmamoğlu buğday ticaretinde bölgemizde borsa işlevi görüyor. Yine tarım alet ve ekipmanlarının ticaretinde merkez özelliği taşıyor. İmamoğlu, ekonomik anlamda insanlarının çalışkanlığıyla büyük mesafe katetti. Ümit ediyoruz ki İmamoğlu önümüzdeki dönemde daha da büyüyecek, daha da gelişecek, yanı başındaki Ceyhan ve Kozan kadar büyüyecek. Bunun sosyal ve kültürel altyapısını oluşturmak da inşallah İmamoğlu Belediyesi’ne ve bize düşecek. İmamoğlu’da bulunmaktan her zaman bahtiyarım. Bu şerefli görevli üstlenmemizde İmamoğlu halkının çok hakkı var. Bunun her zaman farkındayız” dedi.

DAMLA SULAMA ÇOK ÖNEMLİ

İmamoğlu’da üretilen tarım ürünlerinin işlenip, mamül ve yarı mamül hale getirilmesinde rol oynayacak sanayi altyapısının oluşturulmasının da arzusu içinde olduklarını ifade eden Başkan Hüseyin Sözlü, “Bölgede, sektörün paydaşlarıyla birlikte, sanayi altyapısını oluşturmaktan şeref duyarız. İmamoğlu bunu hak ediyor. Özellikle yeni gelişen sektörlerde İmamoğlu’nda mesafe alırsak emin olun dünya pazarlarında da İmamoğlu insanı bizi söz sahibi yapacaktır. Burada sektöre hizmet eden traktörcüleri, tarımsal alet ve edevatçıları da tebrik ediyorum. Özellikle damla sulama işini yapan arkadaşlarımız, bu işin sadece ticaretini yapanlar olarak görülmemeli. Hizmeti ayağımıza getiren, bunu yaygınlaştıran ve bu hizmeti almamızı kolaylaştıran insanlar onlar. İnşallah İmamoğlu’nda modern sulama sistemleri tarımsal üretimde verimi artıracak ve ülkemizin, İmamoğlu’nun, insanlarımızın zenginleşmesine katkı koyacak. Damla sulama verimi artıran, zamandan kazandıran önemli bir işlem. Ürününüz bereketli olsun, kazancınız bol olsun. Hem İmamoğlu, hem Adana, hem Türkiye inşallah zengin olsun” diye konuştu.

KIRSAL KALKINMA DAİREMİZLE BÖLGE TARIMINA DESTEĞE DEVAM

Adana Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığı aracılığıyla İmamoğlu çiftçisine destek verileceğini kaydeden Başkan Hüseyin Sözlü, şunları söyledi: “Tarımla ilgili bütün kuruluşların yöneticileri ve İmamoğlu Belediye Başkanımız burada. Kırsal Kalkınma Daire Başkanımız da İmamoğlu’dan. İnşallah İmamoğlu’da önemli hizmetleri gerçekleştirmek, tarımsal kalkınmaya destek vermek, ilçenin kalkındığını görmek istiyoruz. Bu etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ediyorum, Hayırlı olsun, bereketli olsun.”

 

Buğday hasadı Günü’ne, İmamoğlu Belediye Başkanı Gazi Adamhasan, İmamoğlu Ziraat Odası Başkanı-Adana Büyükşehir Belediyesi MHP’li Meclis Üyesi Ali Şimşek, Ceyhan ve Saimbeyli Ziraat Odası Başkanları, tarım sektöründe faaliyet gösteren firma temsilcileri, muhtarlar, çiftçiler ve İmamoğlu halkı katıldı.

Konuşmaların ardından buğday hasadına başlandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Evlere teslim patates yardımı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık