Ana Sayfa Gündem Büyükşehir Meclisi’nde sert tartışma; ‘Ben babayiğidin kralıyım!’

Büyükşehir Meclisi’nde sert tartışma; ‘Ben babayiğidin kralıyım!’

Adana Büyükşehir Belediyesi dün tarihi bir oturumunu gerçekleştirdi. İşçi alacaklarını ödeyemez duruma gelen Büyükşehir Belediyesi, Cuma gününe kadar bir maaş ödeme yapma kararı alır iken bu ayın sonuna kadar da belediye arsaları satarak elde edilen parayla geri kalan 2 maaşın ödeneceği açıklandı.

Giriş Tarihi: 9 Kasım 2017 Perşembe 06:11
Büyükşehir Meclisi’nde sert tartışma; ‘Ben babayiğidin kralıyım!’

Adana Büyükşehir Belediyesi dün tarihi bir oturumunu gerçekleştirdi. İşçi alacaklarını ödeyemez duruma gelen Büyükşehir Belediyesi, Cuma gününe kadar bir maaş ödeme yapma kararı alır iken bu ayın sonuna kadar da belediye arsaları satarak elde edilen parayla geri kalan 2 maaşın ödeneceği açıklandı. Bu açıklamalar yaşanır iken de mecliste Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ile Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Cevheri Bucak arasında ‘babayiğit tartışması’ yaşandı.

BİR DAHA KESİN DE GÖRELİM!

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin gündem dışı söz alıp ilçe sınırlarındaki apartmanların dış cephelerine asılan Çukurova Belediyesi’nin hizmetlerinin tanıtıldığı ilanların ve vinilerin Büyükşehir Belediyesi zabıtaları tarafından iki gün içinde kesilerek atıldığını söyledi. Başkan Çetin, kendilerinin ellerinden geldiğince beyaz sayfa açmak, katılımcı olmak, Adana Lobisi oluşturmak adına belediyeler arasında dayanışmaya önem vermelerine karşın Büyükşehir Belediyesi’nin Zabıtalarının Başkan Hüseyin Sözlü’nün de bilgisi olmadan vinileri kestiğini söyledi ve yerlerine yenisini astıracağını bir kez daha kesilmesi halinde kendisinin de zabıtalarının Büyükşehir ilanlarını ve reklamlarını keseceğini belirtti.

CEVHERİ BUCAK: BİZ DE BABAYİĞİDİZ

Soner Çetin bu konuşmayı yapar iken biraz da sinirlenerek ‘ Reklamların ve vinilerin kesildiğini Hüseyin Başkana söyledim. O da tepkiyle karşıladı. Buna rağmen kesildiler. Bunların bir maliyeti var. Bedava yapılmıyor. Hani birlik ve beraberlik içindeydik. Ne oldu da bu bozulmaya çalışılıyor. Tekrar asacağım bunları. Astığımda bir babayiğit var ise gelsin kessin de görelim. Benim de zabıtam var. Bende seferber mi eldeyim sizlerin afişlerinizi ve ilanlarınızı kesmek için’ dedi. Çetin’in bu sözlerine bozulan Murat Cevheri Bucak, ‘başkan olmuyor. Bu konuyu başkan yardımcın ile konuştuk hallettik. Bizde babayiğidiz. Böyle olmaz’ dedi. Bunun üzerine Soner Çetin, ‘Ben babayiğidin kralıyım’ diye sert çıkınca ortalık gerildi.

 

ÇETİNKAYA: PLANSIZ BİR ŞEHİRDE YAŞIYORUZ

CHP’nin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ulaş Çetinkaya, 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü olduğunu hatırlatarak kentte şehircilik adına noksanlıkları dile getiren bir gündem dışı konuşma yaptı ve tespitlerini meclis üyeleri ile paylaştı. Türkiye genelinde 1076 belde belediyesinin kapatıldığını ve insanların gece belde olarak yatıp sabah mahalle olarak uyandıklarını ve imar planlarının da bu kentte kırsalı ilgilendiren, orman alanlarını ilgilendiren yeni planlamaya ihtiyaç duyulan noktada yapılmasının altını çizdi ve uyardı. Çetinkaya, işçilerin maaş alacaklarını ödenmesini ve Yüreğir Hal Esnafının tahliye sorununun da açıklığa kavuşturulmasını istedi.

 

YUSUF AKINCI: KONFERANS TEKLİF EDİYORUM

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Yusuf Akıncı gündem dışı bir konuşma yaparak Adana’nın özlediği mutlu günlere dönebilmesi adına bir konferans yapılmasını önerdi. Meclis üyelerinin sorumlu kişiler olduğunu ve toprakların korunması, konut alanlarına toprakların açılarak hibe edilmemesi, eski fabrikaların bacalarının tüttüğü bir şehre yeniden kavuşmak adına bir lobi oluşturulmasını, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye yetki verilerek bu konuda bir konferans, çalıştay düzenlenmesi önerisini getirdi. Akıncı, Çukurova’nın kurtuluş reçetesinin burada çıkarılmasını da önerdi.

OZAN GÜLAÇTI: VAATLERİNİZE NE OLDU?

AK Parti adına meclis üyesi olarak bir konuşma yapan Grup Başkan Vekili Ozan Gülaçtı, 2018 yılı için Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün neler yapmak istediğini, hangi hizmetleri öngördüğünü bütçe ayında programdan incelediğini kaydetti ve eksiklikleri sıraladı. Sözlü’nün vaatleri arasında yer alan kongre merkezi, Adana Seyir Kulesi, opera binası ve meydanı, tarım teknokent merkezi , organik tarım merkezi, sanal merkez, bilgi teknolojileri merkezi ile ada otel projelerinin ne yazık ki rafa kaldırıldığını belirtti ve gözlerinin bunları aradığını söyledi. Ozan Gülaçtı, bütçede yer almayan bunları yapmak için bütçede para ayarlanması gerektiğini ve bunun da yer almamasının hizmeti yapamayacak olmanın bir sonucu olarak görüleceğinin altını çizdi.

 

AKYÜREK: YAPTIKLARIMIZI NİÇİN SÖYLEMİYORSUNUZ

Ak Partili Ozan Gülaçtı’nın gündem dışı belediye başkanını eleştirmesinden sonra MHP’li Ramazan Akyürek söz aldı ve Gülaçtı’ya yanıt verdi. Akyürek, Adnan Menderes’in yapımında nasıl önlerine barikat örüldüğünü, belediyeye gelen paranın kesilerek nasıl hizmetlerin sekteye uğratıldığını, Adnan Menderes için alternatif proje çizildiğini hatırlatıp Ozan Gülaçtı’nın saydığı hizmetlerin 10 kat fazlası yapılan hizmetleri söylememenin de haksızlık olduğunu belirtti. Akyürek, salavatın kuvvete bağlı olduğuna işaret edip ’43 ay önce göreve geldik. Adana’nın tepesine barışı getirdik. Enkaz edebiyatı yapmıyoruz ama hizmet yapmadığımızı söylemek de haksızlık olur. Bunu da 2 milyona hizmet götüren Sözlü’ye karşı yapılan bir haksızlık olarak görüyorum’ dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Çelebi'den Ay'a sert yanıt

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık