Ana Sayfa Yaşam Büyükşehir’in turizm projesi, ÇKA tarafından kabul edildi

Büyükşehir’in turizm projesi, ÇKA tarafından kabul edildi

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin, sahil ilçeleri Karataş ve Yumurtalık'taki alternatif turizm altyapısının geliştirilmesini amaçlayan projesi, Çukurova Kalkınma Ajansı'nca desteklendi. Karataş-Yumurtalık Bölgesi'nin Alternatif Turizm Altyapısının Araştırılması Projesi'nin protokolü Adana Büyükşehir Belediye Başkan Hüseyin Sözlü ile ÇKA Genel Sekreteri Dr. Lutfi Altun arasında imzalandı.

Giriş Tarihi: 11 Haziran 2016 Cumartesi 11:47
Büyükşehir’in turizm projesi, ÇKA tarafından kabul edildi

Çukurova Kalkınma Ajansı’nda (ÇKA) düzenlenen imza töreninde konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, imzalanan proje ile, bölge turizminin gerçek değerini bulacağına inandığını belirtti. Başkan Hüseyin Sözlü, “Çukurova Kalkınma Ajansı’nın da desteğiyle Karataş ve Yumurtalık’ın turizm potansiyelini, turizmle ilgili alternatif yaklaşımları ortaya koymak, gelecekle ilgili bu bölgelerin turizm altyapısını şekillendirmek için bir Ar-Ge çalışması yapmak üzere imzaladığımız bu projenin hayırlı olmasını diliyorum. Bölgemizde turizmin sıçramasına vesile olacak, Yumurtalık ve Karataş’ın gerçek değerini bulmasına katkı yapacak tespitleri ortaya koyacağımızı düşürüyorum” dedi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİ TEBRİK EDİYORUZ

ÇKA Genel Sekreteri Lutfi Altunsu da “ Bölgemizdeki önemli ve kritik yatırımlara ilişkin fizibilite raporları hazırlamak, bölgenin kalkınmasına yönelik stratejik dokümanlar oluşturmak, araştırma, inceleme, raporlama yapmak üzere, bir mali destek programıyla ilgili protokol imzaladık. Adana Büyükşehir Belediyemizle, Karataş ve Yumurtalık ilçelerinin turizme kazandırılması yönünde yapılması gereken çalışmalara ilişkin stratejik bir doküman hazırlanacak. O bölgelerdeki potansiyel araştırılıp, veriler stratejik doküman haline getirilecek. Böylece o bölgede hayata geçirilebilecek faaliyetler için altyapı oluştrulacak. Proje, değerlendirmemizden geçerli not aldı ve desteklemeye karar verdik. Bölgenin yatırım alanlarına ilişkin çalışmalar yapan Adana Büyükşehir Belediyemizi tebrik ediyoruz. Hem bu projeyi, hem diğer projeleri hayırla tamamlamalarını bekliyoruz” diye konuştu.

 

PROJE İÇERİĞİ

“Karataş- Yumurtalık Bölgesinin Alternatif Turizm Altyapısının Araştırılması” projesi, Adana’nın turizm potansiyelini arttırarak ulusal ve uluslararası turizm destinasyonları arasında yer almasını, bölgenin turizm potansiyelinin tanıtılarak turist sayısında artış sağlanmasını hedeflemektedir. Bölgedeki tarihi, kültürel ve doğal turizm yönlerinin araştırılmasına yönelik fizibilite çalışmasının yapılacağı projede amaç; Adana’nın güney ilçelerinden Yumurtalık ve Karataş’ın tarihi, kültürel ve doğal zenginliklerini tanıtarak, farklı alanlarda turizm faaliyet ve yatırımlarını canlandırmak, uzun dönemde tüm Adana’da hissedilebilir bir turizm hareketi ve bunun sonucunda turizm gelirlerinde artış sağlamaktır.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Çölyak çocuklarda büyüme geriliği nedeni olabilir

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık