Ana Sayfa Gündem Çelikcan, vatandaşları ihmal etmiyor

Çelikcan, vatandaşları ihmal etmiyor

Yüreğirli vatandaşlar Mahmut Çelikcan'ın göreve geldiği 2009 yılından bu yana sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini yaşıyorlar. ''Yüreğir'e Hoş Geldin Bebek'' projesi ile 18 bin yeni doğan bebek ailesi evlerinde ziyaret edildi.

Giriş Tarihi: 21 Kasım 2017 Salı 16:08
Çelikcan, vatandaşları ihmal etmiyor

Yüreğirli vatandaşlar Mahmut Çelikcan'ın göreve geldiği 2009 yılından bu yana sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini yaşıyorlar. ''Yüreğir'e Hoş Geldin Bebek'' projesi ile 18 bin yeni doğan bebek ailesi evlerinde ziyaret edildi. ''Belediyeniz Yanınızda'' projesiyle yaklaşık 10 bin vatandaşımız evlerinde ziyaret edilip kişisel bakımları yapıldı. Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizi de sürekli destekliyoruz. Kültürevlerimizde verilen eğitime destek kurslarının yanı sıra maddi durumu iyi olmayan öğrencilerimize de giysi ve kırtasiye yardımımda bulunuyoruz. Şehit ailelerimizi ve gazilerimizi de unutmuyoruz. Şehitlerimizin ailesi bizler için çok önemlidir.

EĞİTİME DESTEK

İlk, orta ve lise öğrencilerinin giyim ve kırtasiye giderlerine destek olduklarını belirten  Başkan Çelikcan  '' Öğrencilerimiz geleceğimizin teminatıdır. Onlara hayata en güzel şekilde nasıl hazırlarsak geleceğimizi de o kadar sağlama alırız. Bu amaçla hizmete açtığımız 11 kültürevinde çocuklarımıza ücretsiz eğitime destek kursları veriyoruz.Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kaymakamlık ile işbirliği yaparak ihtiyacı olan öğrencilere destek olup okulların ilk açıldığı hafta yaklaşık her yıl 5 bin öğrenciye kırtasiye ve giyim yardımında bulunarak öğrencilerimize destek oluyoruz.'' dedi.

ENGELLİLERİ SOSYAL HAYAT İLE BULUŞTURUYORUZ

Engelli vatandaşlarımızın da topluma kazandırılması gerektiğini belirten Başkan Çelikcan ''Hepimiz birer engelli adayıyız. Engellilerimizi sosyal hayata kazandırmak ve evlerinden çıkmalarını sağlamak amacıyla Adana'da ilk engelli koordinasyon merkezimizi hizmete açtık. Engelli vatandaşlarımız özel tasarlanmış araçlarımızla evlerinden alınıp engelli koordinasyon merkezimizde çeşitli etkinliklere katılıp tekrar evlerine bırakıyoruz. Böylece engelli vatandaşlarımızın sokağa çıkmasını sağlıyoruz. Engellisine sahip çıkan toplumlar gelişmiş toplumlardır.'' diyerek engellilere sahip çıktıklarını belirtti.

ULU ÇINARLARIMIZI UNUTMUYORUZ

Yüreğir'de yaşlıları unutmadıklarını belirten Başkan Çelikcan '' Bir gün biz de yaşlanacağız. Kapımızı çalacak birini gözlüyor olabiliriz. Yaşlılarımız geçmişten edindikleri tecrübe ve bilgi birikimleri yarınlara ışık tutacak şekilde bizlere aktarmaktadırlar. Yüreğir'de yaşayan büyüklerimizi ziyaret edip onlarla sohbet ediyoruz. Dost sesine ihtiyaç duyan yaşlılarımızla sohbet edip hayır dualarını alıyoruz. Ekiplerimiz vatandaşlarımızın kişisel bakımlarını da düzenli olarak yapıyorlar. Bu güne kadar yaklaşık 10 bin  yaşlı vatandaşımız evlerinde ziyaret edildi.'' şeklinde konuştu.

ŞEHİT AİLERİMİZ ŞEHİTLERİMİZİN BİZLERE EMANETİDİR

Şehit ailelerini ve gazilerimizi sürekli ziyaret ettiklerini belirten Başkan Çelikcan ''Vatanımızın birliği ve bütünlüğü, bizlerin can ve mal güvenliğimiz için gözlerini kırpmadan şahadete yürüyen bu vatan evlatlarımızın aileleri bizler için çok önemlidir. Şehitlerimizin geride bıraktıkları ailelerini sürekli ziyaret ederek kendileri için ne yapabileceğimizi, bir ihtiyaçları olup olmadığını soruyoruz. Onlar için ne yapsak azdır. '' diyerek şehit ailelerine ve gazilere büyük önem verdiklerini belirtti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Vekil sıkı pazarlık yaptı, domates 2 lira 80 kuruşu gördü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık