Ana Sayfa Eğitim Çelikcan’ın konuğu üniversiteli öğrenciler

Çelikcan’ın konuğu üniversiteli öğrenciler

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’dan ilçesini ve yöneticilikteki başarılarını öğrendiler

Giriş Tarihi: 14 Ekim 2017 Cumartesi 06:16
Çelikcan’ın konuğu üniversiteli öğrenciler

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 3.sınıf öğrencileri okullarında verilen bir derse kaynak gösterilmesi ve ödev niteliği taşıyan ‘Yerel yöneticilerin yönetim tarzları ve başarıya giden yol’ isimli konuda bilgi sahibi olmak üzere Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ı ziyaret ederek röportaj yaptılar ve sorular yönelttiler.

AYDINLATICI BİLGİLER VERDİ

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 3.sınıf öğrencilerinden Sinem Aladağ ve Asya Sümer isimli öğrenciler, okullarında okutulan Siyaset Bilimine yönelik derste öğretmenlerinin vermiş olduğu ödev konusunda aydınlanmak amacıyla Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ı ziyaret ettiler. Başkan Mahmut Çelikcan’ın iki dönemdir Ak Partili bir belediye başkanı olarak seçimlere nasıl hazırlandığı, seçimleri nasıl kazandığı, makama oturduktan sonra nasıl bir belediye ile karşılaştığı ve bu sorunları çözmek için neler yaptığı konusunda geniş sorularını Başkan Çelikcan’a yönelten Aladağ ve Sümer’e aydınlatıcı bilgiler yine Başkan Çelikcan’dan geldi.

YÜREĞİR’E DOKUNUYORUZ

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, vatandaş memnuniyeti odaklı ve hizmette sınır tanımayan bir anlayış ile başkanlık yaptığını belirterek devir aldığı belediyeden bugün gelinen noktaya varana değin yaptığı hizmetleri anlattı. Çelikcan, bürokrasiden gelen ve uzun yıllar Karayolları Genel Müdürlüğünde çalışan bir mühendis olarak Yüreğir’e dokunduklarını ve başarının arkasında asıl yatan nedenin ‘önce halkın memnuniyeti’ olduğunu belirtti. Başkan Çelikcan, iki dönemdir belediye başkanlığı yaptığını ve kentin dokusunda hissedilir ölçüde hizmet adına değişikliklerin olduğunu ve bunun dönüşümünü de yine halktan gelen güzel tepkiler ile aldıklarını belirterek ‘Merkezi yönetim yani Ankara sağ olsunlar bize her zaman destek oldular. Bürokraside sıkıntı çekmiyoruz. Götürdüğümüz tüm olumlu projelere Hükümetimiz eksik olmasınlar destek veriyorlar. Bize de projeleri hazırlayarak halka hizmete hazır hale getirmek düşüyor’ dedi.

YERİNDE GÖREREK ÖĞRENİYORSUNUZ

Hizmetlerinin geniş bir ağa yayıldığının da altını çizen Mahmut Çelikcan, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde okuyan öğrencilerin öğrencilik yıllarında böylesine önemli bir konuda bilgi sahibi olarak her şeyi yaşayarak görmelerinin doğru bir yöntem olduğunu belirterek öğretmenlerine de böyle önemli bir konuda kendilerini yönlendirmeleri adına teşekkür etti ve başarılar diledi. Belediyenin hizmet maketleri üzerinde uygulamalı olarak yaptığı çalışmaları da aktaran Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, uzun bir vakit aralığında belediye hizmetlerini sahada yani arazide de göstererek tanıtmak isteyeceklerini belirtip tüm Korkut Ata Üniversitesi öğrencilerine röportaja gelen öğrencilerin şahsında selam ve sevgilerini de gönderdiğinin altını çizdi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Sınav kaygısı ile baş etmenin yolları

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık