Ana Sayfa Ekonomi Ceyhan OSB VE Enerji İhtisas Bölgeleri Projeleri ele alındı

Ceyhan OSB VE Enerji İhtisas Bölgeleri Projeleri ele alındı

Ceyhan Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi projesi ve Ceyhan Organize Banayi Bölgesi projeleri Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında taraflarca Ankara’da görüşüldü.

Giriş Tarihi: 22 Ekim 2016 Cumartesi 10:54
Ceyhan OSB VE Enerji İhtisas Bölgeleri Projeleri ele alındı

K Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Ceyhan Kaymakam Mustafa Ünlüsoy, Ceyhan Ticaret Odası Başkanı Şeref Can ve Ceyhan Ticaret Odası yönetimi  ile bir araya gelerek,  Ankara’da Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ersan ASLAN ile toplantı yaptılar. Toplantıda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Genel Müdür, Daire Başkanı, Uzman ve Hukuk Müşavirlerinden ilgili yetkililer de katıldı.

 

Yaklaşık iki saat süren toplantı iki bölümden oluştu.

 

Birinci bölümde Ceyhan Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi projesi çalışmasında ortaya çıkan kamulaştırma sorunları ve teknik sorunlar Bakanlık Bürokratları tarafından katılımcılara sunuldu.

 

İkinci bölümde ise, Ceyhan Organize Sanayi Bölgesi projesinin ivedilikle hayata geçirilecek adımların atılması noktasında görüş alış verişi yapıldı.

 

Ceyhan Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi projesi çalışmasında ortaya çıkan kamulaştırma sorunları ve teknik sorunlar bizzat Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ersan ASLAN tarafından tek tek  kaleme alınarak kısa, orta ve uzun vadeli çalışma listesi oluşturuldu. Listede yer alan maddeler Aslan tarafından tasnif edilerek bakanlık bürokratlarına ve katılımcılara görevlendirme şeklinde dağıtıldı.

 

Toplantıda kurumların çalışma senkronu ve iletişiminin tam sağlanarak sorunların çözülebileceği vurgulandı.

Ceyhan Organize Sanayi Bölgesi noktasında Sayın Aslan bürokratlarına talimat vererek başvuru safhalarında Ceyhan Ticaret Odası yetkililerine her konuda yardımcı olunmasını ve en kısa zamanda işlemlerin bitirilerek en yakın yatırım programına yetiştirilmesini istedi.

 

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Çukurova Havalimanı ihaleye çıkıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık