Ana Sayfa Siyaset CHP büyük düşünüyor

CHP büyük düşünüyor

CHP Adana İl Örgütü, hava sıcaklığının 50 dereceleri bulduğu bugünlerde “gitmediğin yer senin değildir” anlayışıyla başlattığı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. CHP İl Örgütü bir yurttaşların acılarını paylaşıp, mutluluklarına ortak olurken, bir yandan da ilçe danışma kurulu toplantılarıyla ilçe örgütlerinin dinamizmini en üst seviyede tutuyor.

Giriş Tarihi: 27 Haziran 2016 Pazartesi 13:19
CHP büyük düşünüyor

Saimbeyli ve Feke İlçe örgütlerinin ortak danışma kurulu toplantısı Saimbeyli’de Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. İl yöneticileri, Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Karaisalı İlçe Başkanı İlhan Şahin, Tufanbeyli İlçe Başkanı Ahmet Araz, belediye meclis üyeleri ve partililerin katılımıyla gerçekleştirilen toplantı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı.

EN BÜYÜK SORUN İŞSİZLİK

Toplantının açış konuşmasını yapan Saimbeyli İlçe Başkanı Emel Doğan, her geçen gün bir önceki günü arar hale gelen Türkiye’nin, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarıyla huzura, barışa ve refaha kavuşabileceğini söyledi.  7 Haziran genel seçimleri sonrasında başlayan terör olaylarının ülkenin en büyük sorunu haline geldiğini; işsizlik, yoksulluk gibi halkın gerçek sorunlarının ise terörün gölgesinde kaldığını aktaran Doğan, Saimbeyli halkının da en büyük sorununun işsizlik olduğuna dikkati çekti.

SAİMBEYLİ’NİN SOSYAL DEMOKRAT YÖNETİME İHTİYACI VAR

İlçenin hak ettiği konumda olmadığını dile getiren Doğan, Saimbeyli’nin de sosyal demokrat bir yönetime ihtiyacı olduğunu söyledi. Doğan, “Diğer ilçelerimizde olduğu gibi Saimbeyli’de de ülkemizi sarıp sarmalayan, başta terör olmak üzere tüm sorunları tek çözecek partinin CHP olduğunu anlatmak için aralıksız çalışıyoruz. Zor günler geçiriyoruz ancak umutsuz değiliz. Çünkü CHP var. Türkiye’nin CHP’ye ihtiyacı var. Bu anlayışla çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz” dedi.

GENÇLER İŞSİZ VE UMUTSUZ

Feke İlçe Başkanı Mehmet Ali Kızıloluk da ilçenin en büyük sorununun işsizlik olduğunu kaydetti. İşsizlik nedeniyle özellikle genç nüfusun Feke’yi terk ettiğini aktaran Kızıloluk, iktidarın ise başkanlık hevesinden halkın gerçek gündemini görmediğini vurguladı. Kızıloluk, “Gençlerimiz işsiz ve umutsuz. Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği gençlerin sorunları çözülmediği sürece ne Feke ne Adana ne de Türkiye çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşamaz. Gençliğin de ülkenin diğer gerçek sorunlarının da çözümü CHP’de. Bu nedenle CHP’yi iktidara taşımak için var gücümüzle, gece-gündüz, yaz-kış demeden aralıksız çalışıyoruz” diye konuştu.

SAİMBEYLİ VE FEKE’NİN POTANSİYELİ DEĞERLENDİRİLMELİ

Saimbeyli ve Feke’nin doğa harikası ilçeler olduğunun altını çizen Barut, bütünşehir yasasıyla birlikte kırsaldaki diğer ilçeler gibi Saimbeyli ve Feke’nin de yeterince hizmet alamadığına dikkati çekti.  Her iki ilçenin de doğa ve yayla turizmi açısından büyük bir potansiyele sahip olduğunu vurgulayan Barut, Saimbeyli’nin de Feke’nin de bu potansiyeli değerlendirecek bir anlayışla yönetilmesi gerektiğini ifade etti.

HEDEF TÜM İLÇELERİ SOSYAL DEMOKRAT BELEDİYECİLİKLE TANIŞTIRMAK

CHP’nin sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla her iki ilçenin de hem ekonomik,  hem kültürel,  hem de turizm açısından atağa kalkabileceğini belirten Barut, “Ülkemizin dört bir yanında CHP’li belediyeler Türkiye’ye örnek hizmetlere imza atıyor. Amacımız Adana’nın tüm ilçelerini CHP’nin sosyal demokrat belediyeciliği ile tanıştırmak ve Büyükşehir Belediyesi’ni de CHP’li yaparak eşgüdümlü bir çalışmayla Adana’yı ayağa kaldırmak” dedi.

CHP’DE DEVRİM NİTELİĞİNDE BİR ÖRGÜTLENME MODELİ

CHP’nin yaşama geçirdiği “Sandık Çevresi Örgütlenme” modelinin  bir devrim niteliğinde olduğunu kaydeden Barut, ilçe örgütlerinin her sandıkta biri kadın biri erkek olmak üzere iki sandık sorumlusu  ataması yapması gerektiğini söyledi. Atanacak sandık sorumlularının alacakları eğitimin ardından seçim dönemine kadar sorumlu oldukları sandıklarda oy kullanacak seçmenlere ulaşacağını aktaran Barut, “Sandık sorumluları kendi sandıklarında oy kullanacak seçmenle CHP örgütleri arasında bir bağ kuracak ve o insanların yaşadıkları sorunlara partimiz aracılığıyla çözüm üretmeye çalışacak. Ayrıca bu bağ sayesinde CHP’yi insanlara en doğru şekilde anlatacak.  Bu örgütlenme modeline çok önem veriyoruz ve ilçe örgütlerimizin de bu anlayışla çalışacak sandık sorumlularını bir an önce belirleyip, onların eğitim almasını bir an önce sağlaması gerekiyor” diye konuştu.

 

Toplantının devamında danışma kurulu üyeleri Saimbeyli ve Feke’de ilçe örgütlerinin başarısı için neler yapılması gerektiğiyle ilgili görüşlerini aktardılar.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Gürer: Taşımalı eğitim sona ersin

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık