Ana Sayfa Siyaset CHP, Büyükşehir’e odaklandı

CHP, Büyükşehir’e odaklandı

Cumhuriyet Halk Partisi Aladağ ve Tufanbeyli ilçe örgütleri danışma kurulu toplantılarını aynı gün yaptı. Birlik, beraberlik mesajları veren İl Başkanı Ayhan Barut, CHP’yi 2019’da gerçekleştirilecek genel seçimlerde Adana’da birinci parti yapmak, yerel seçimlerde de hem ilçe belediye sayısını artırmak hem de büyükşehir belediyesini kazanmak için ilçe örgütlerine “Parti binalarında oturmayın, halkla diyaloğunuzu güçlendirin” talimatı verdi.

Giriş Tarihi: 26 Haziran 2016 Pazar 14:38
CHP, Büyükşehir’e odaklandı

Aladağ’da Belediye Düğün Salonu’nda yapılan ilçe danışma kurulu toplantısına il yöneticileri, Adana Milletvekilleri Elif Doğan Türkmen, Zülfikar İnönü Tümer,  İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Yılmaz,  kadın ve gençlik kollarıyla partililer katıldı. Açış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Zeki Erkan, Türkiye’nin dış politika, ekonomi, sosyal, yaşam, ulusal birlik, eğitim gibi her konu ve alanda biriken sorunlarının ancak CHP iktidarında kesin ve köklü çözüme kavuşacağını söyledi.  İlçenin en büyük sorununun işsizlik olduğuna dikkati çeken Erkan,  ilçe örgütünün çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Partiler arasındaki kırgınlıkları sonlandırıp, Aladağ’da CHP’yi ayağa kaldırmak için çalıştıklarını dile getiren Erkan, “Önümüzdeki üç yılda Aladağ’ı adım adım gezeceğiz” diye konuştu.

ALADAĞ, MAKUS TALİHİNİ CHP İLE YENER

İl Başkanı Ayhan Barut ise 1960-1980 yılları arasında halkın zenginliği nedeniyle “Küçük Almanya” olarak adlandırılan Aladağ’ın bugün işsizlik sorunuyla boğuştuğunu, iş bulamayan genç nüfusun büyük şehirlere göç ettiğini vurguladı. İşsizliğin yanı sıra, yol sorunu bulunan, hastanesi olmayan ilçenin CHP iktidarında ayağa kalkabileceğini kaydeden Barut, “Önümüzdeki üç yılı iyi değerlendirip Aladağ’ı CHP’nin sosyal demokrat belediyeciliğiyle tanıştırmak zorundayız” şeklinde konuştu.

TUFANBEYLİ İLÇE DANIŞMA KURULU

Tufanbeyli İlçe Danışma Kurulu toplantısı ise ilçe başkanlığında yapıldı. İl yöneticileri, Adana Milletvekilleri Elif Doğan Türkmen ve Zülfikar İnönü Tümer, Feke İlçe Başkanı Mehmet Ali Kızıloluk, Karaisalı İlçe Başkanı İlhan Şahin, Saimbeyli İlçe Başkanı Emel Doğan, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Yılmaz ve partililerin katıldığı toplantının açış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Ahmet Araz, geçmişte sosyal demokratların kalesi olan Tufanbeyli’de CHP olarak yoğun bir çalışma gerçekleştirip Tufanbeyli belediyesini yeniden CHP’li yapacaklarını ifade etti. Farklı nedenlerle yaşanan kırgınlıkları sonlandırıp herkesi kucaklayarak başarıya ulaşacaklarını belirten Araz, “İddialıyız ve kazanacağız” ifadelerini kullandı.

TUFANBEYLİ’DE SOSYAL DEMOKRATLAR CHP ÇATISI ALTINDA BİRLEŞECEK

CHP’nin Tufanbeyli’de yerel seçimlerde belediye başkanlığını kıl payı kaçırdığını anımsatan İl Başkanı Ayhan Barut da sosyal demokrat nüfusun oylarının CHP’ye seçim kazandıracak oranda olduğunu vurguladı. Kırgınlıkları sonlandırıp sosyal demokratları CHP çatısı altında birleştirmenin elzem olduğunu ifade eden Barut, “Önümüzdeki üç yılı onarım dönemi olarak kabul edip, yarın seçim olacakmış gibi çalışarak Tufanbeyli belediyesini de Büyükşehir Belediyesini de CHP’li yapacağız” dedi.

Barut, 2019’daki seçimlerde CHP’yi Adana’da birinci parti yapmak, yerel seçimlerde ilçe belediyesi sayısını artırıp Büyükşehir Belediyesini CHP’li yapmak için ilçe örgütlerine “Parti binalarında oturmayın, halkla ilişkilerinizi güçlendirin” talimatı verdi.

Toplantının devamında partililer ilçe örgütünün yapması gereken çalışmalar hakkındaki görüşlerini aktardı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

MHP’ye Adana’da toplu katılım!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık