Ana Sayfa Siyaset CHP Feke ve Tufanbeyli ilçe kongreleri tamamlandı

CHP Feke ve Tufanbeyli ilçe kongreleri tamamlandı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Feke ve Tufanbeyli ilçe kongrelerinden mevcut başkanlar Mehmet Ali Kızıloluk ve Mustafa Aktürk yeniden ilçe başkanlığına seçilerek güven tazelediler.

Giriş Tarihi: 4 Aralık 2017 Pazartesi 15:24
CHP Feke ve Tufanbeyli ilçe kongreleri tamamlandı

Feke İlçe Kongresi, cumartesi günü ilçe başkanlığında gerçekleştirildi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Mersin programına eşlik ettiği için kongreye katılamayan İl Başkanı Ayhan Barut’u İl Başkan Yardımcısı Mehmet Şahbaz temsil etti. İki yıllık sürede ilçe örgütünün yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler aktaran İlçe Başkanı Mehmet Ali Kızıloluk, 2019 seçimlerinin önemini vurgulayıp, 16 Nisan referandumunda gerçekleştirilen alan çalışmalarının CHP’nin yerel seçimlerde Büyükşehir Belediyesini kazanması önemli bir unsur olacağını kaydetti. Faaliyet ve mali raporun ibra edilmesinin ardından tek listeyle gerçekleştirilen oylamada Kızıloluk yeniden ilçe başkanlığı görevine seçildi.

 

FEKE İLÇE YÖNETİM KURULU

Kızıloluk’un yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

“Mehmet Ali Kızıloluk, Zübeyde Baysal, Erdoğan Baytok, Selahattin Ergen, Naci Ersöz, Hasan Gezer, Halil Karakoç, Sevgi Şahin, Ertuğrul Tanrıver, Vahit Tok, Yeter Yardımcı”

 

“KÜSLÜKLERİ, DARGINLIKLARI SONLANDIRMAYA ÇALIŞTIK”

Dün ilçe başkanlığında, Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Saimbeyli İlçe Başkanı Emel Doğan, il yöneticileri ve partililerin katılımıyla gerçekleştirilen Tufanbeyli İlçe Kongresi’nde, İlçe Başkanı Mustafa Aktürk, ilçe yönetim kurulunun görev süresi içinde parti içinde küslükleri, dargınlıkların sonlandırıp birliği, beraberliği sağlamaya yönelik önemli çalışmalar yaptıklarını ifade etti. 16 Nisan referandumunda Tufanbeyli’de gidilmedik köy, mahalle bırakılmadığını ve çok verimli bir çalışma programı gerçekleştirdiklerini dile getiren Aktürk, farklı unsurlar nedeniyle istenen sonuca ulaşılamadığını kaydetti. Aktürk, örgüt içindeki bütünlüğü sağlayıp, 2019 yerel seçimlerinde Tufanbeyli belediyesini CHP’ye kazandırmak amacıyla yeniden ilçe başkanlığına talip olduğunu söyledi.

 

“HAK ETTİĞİ DEĞERİ GÖRMEYEN İLÇE”

Partililere birlik beraberlik mesajları veren İl Başkanı Ayhan Barut,  Adana’nın il merkezine en uzak ilçesi olan Tufanbeyli’nin kent merkezine uzaklığı, iklim koşulları ve ulaşım sorunu gibi nedenlerle hak ettiği değeri görmeyen ilçelerden biri olduğunu vurguladı.

 

“TUFANBEYLİ CHP İLE AYAĞA KALKACAK”

Barut, “Sosyal demokrat yapısı güçlü olan ve yerel seçimleri çok az bir farkla kaybettiğimiz Tufanbeyli bugün ne yazık ki hak ettiği yerde değil. Yatırımlardan yeteri kadar nasibini alamayan Tufanbeyli’yi ayağa kaldırmanın yolu önce CHP’nin yerel iktidarından sonra da genel iktidarından geçiyor. Tufanbeyli belediyesini kazanabilecek güçteyiz. Önceki seçim sonuçları da referandum sonuçları da bunu gösteriyor” diye konuştu.

 

“TUFANBEYLİ’NİN ÖZ EVLADI BİR ADAYLA KAZANACAĞIZ”

Tufanbeyli’ye özel ve kapsamlı bir çalışma programı hazırlayıp, her seçmene doğrudan ulaşıp ikna ederek Tufanbeyli’nin rahatlıkla kazanılabileceğine işaret eden Barut, Toplumun tüm kesimlerini kucaklayacak, hiç kimseyi ötekileştirmeyecek, herkesim tarafından kabul görecek Tufanbeyli’nin öz evladı olan doğru bir adayla Tufanbeyli Belediyesi’ni de CHP’li yapacağımızdan hiç şüphemiz yok” şeklinde konuştu.

 

AKTÜRK GÜVEN TAZELEDİ

Mevcut Başkan Mustafa Aktürk ile önceki ilçe başkanı Ahmet Araz’ın listelerinin yarıştığı kongrede Aktürk, yeniden ilçe başkanlığı görevine seçildi.

Aktürk’ün yönetim kurulu şöyle oluştu:

“Mustafa Aktürk, Celalettin Öztürk, Emine Taşol, Hatice Berksoy, Musa Kazım Bozkurt, Ömer Galip Dönmez, Perihan ergin, Selahattin Doğaner, Sinan Şahin, Veli Sığırcı, Yalçın Yergök”

 

 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Derdimiz kadro açmak olamaz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık