Ana Sayfa Siyaset CHP Sarıçam’da iktidarın yollarını masaya yatırdı

CHP Sarıçam’da iktidarın yollarını masaya yatırdı

CHP Sarıçam İlçe Örgütü Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı. İl Başkanı Ayhan Barut, CHP’yi terörle ve terör örgütüyle ilişkilendirmeye çalışanların amacına ulaşamayacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 23 Mayıs 2016 Pazartesi 10:45
CHP Sarıçam’da iktidarın yollarını masaya yatırdı

CHP Sarıçam İlçe Örgütü Bahçesi’nde gerçekleştirilen danışma kurulu toplantısına İl yönetim kurulu, ilçe başkanları, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ve partililer katıldı.

Açış konuşmasını yapan Sarıçam İlçe Başkanı Celal Güven, ilçenin önümüzdeki yıllarda Adana’nın en gözde ilçesi olacağını söyledi.  Yapılan kamu yatırımlarına paralel olarak Adana’nın en hızlı yapılaşan ilçesi konumundaki Sarıçam’da CHP’nin önemli bir potansiyelinin bulunduğuna işaret eden Güven, ilçenin sosyal demokrat geçmişini hatırlatarak, “2019’da yapılacak yerel seçimlere iyi hazırlanacak, halkımızla bütünleşecek ve Sarıçam Belediyesi’ni CHP’li yapacağız. Sarıçam Seyhan, Çukurova ve Karataş’ın ardından CHP’nin dördüncü kalesi olacak” dedi.

Türkiye’deki siyasi gelişmelere değinen Adana İl Başkanı Ayhan Barut ise Habur’da terör örgütü mensuplarını davul-zurnayla karşılayan, terör örgütü elebaşı ile görüşen, Oslo görüşmelerini gerçekleştiren, Dolmabahçe mutabakatını yapan, şehitlere kelle diyen AKP yöneticilerinin kendi suçlarını örtmek için CHP’yi terörle ilişkilendirip hedef yapmaya çalıştığına dikkati çekti.

Parti örgütlerine önemli uyarılarda bulunan Barut, “AKP’nin bu algı operasyonunun en önemli sonucu Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, milletvekillerimize ve il başkanlarımıza yapılan fiziki saldırılardır. Adana’da her yerde terör örgütüyle bağı olanın CHP değil AKP olduğunu somut örnekleriyle anlatıp bu algıyı tersine çevireceğiz. CHP’yi terörle ilişkilendirmeye çalışanlar başarıya ulaşamayacak, buna izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

“Bir erken seçim olmaması durumunda 2019 yılında gerçekleştirilecek yerel ve genel seçimlerin Türkiye’nin geleceğini belirleyecek” diyen Barut, CHP il ve ilçe örgütleri ile kadın ve gençlik kollarına bu bağlamda büyük sorumluluklar düştüğünü kaydetti.

CHP’nin medya gücünün bulunmadığını, AKP’nin ise farklı yöntemlerle medyanın önemli bir bölümünü kontrolü altında tuttuğunu kaydeden Barut, bu nedenle CHP’nin parti programını ve politikalarını basın yoluyla halka anlatabilmesinin pek de olanaklı olmadığının altını çizdi.

Barut, “Bizim en büyük gücümüz parti örgütlerimiz ve gönüllülerimizdir. Yandaş medyanın tek taraflı yayınlarına karşı sürekli alanda olacağız. Bir dip dalgası gibi hareket ederek, halkımızla doğrudan ilişki kurup, doğruları kendimiz anlatacağız. Bunu seçimlere üç ay kala değil üç yıl önceden, yani şimdiden yapıp partimizi iktidara taşıyacağız. Çünkü Türkiye’nin içinde bulunduğu açmazdan çıkışının tek yolu CHP iktidarından geçiyor” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Kılıçdaroğlu başkanları zoom üzerinden dinledi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık