Ana Sayfa Siyaset CHP sokakları ve alanları boş bırakmayacak

CHP sokakları ve alanları boş bırakmayacak

CHP ve demokratik kitle örgütleri baskıya, zulme, saldırılara karşı, emek, demokrasi, cumhuriyet, daha fazla hak ve özgürlük mücadelesinde demokratik kitle örgütleriyle güç birliği yapacak.

Giriş Tarihi: 16 Haziran 2016 Perşembe 11:23
CHP sokakları ve alanları boş bırakmayacak

Adana’da Türk Mimar Mühendis Odaları Birliği (TMMOB) Adana İl Koordinasyon Kurulu (İKK) Sekreterliği, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) ve Devrimci işçi Sendikaları Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı sendikaların başkanları ve yöneticileri ile Adana Tabip Odası yönetim kurulu üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesinde gerçekleştirilen mermili saldırı ve tehdidi kınayıp, baskıya, zulme ve haksızlıklara karşı güç birliğine hazır olduklarını söylediler. CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut ise “Cumhuriyet, demokrasi ve özgürlükler için birlik ve beraberlik zamanı” diyerek CHP örgütlerinin sokakları ve alanları boş bırakmayacağının mesajını verdi.

DEMOKRATİK KİTLE ÖRGÜTLERİNDEN CHP’YE ANLAMLI ZİYARET

TMMOB Adana İKK, KESK, DİSK ve Adana Tabip Odası yöneticileri CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret ettiler.  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırıyı kınayan demokratik kitle örgütlerinin temsilcileri,  iktidarın kendilerinden olmayan her kesimi yok etmeye yönelik politikalarına karşı emek, laik, demokratik cumhuriyet yanlılarının güç birliği yapması gerektiğini ifade ettiler.

“BASKIYA, ZULME KARŞI BİRLİK VE BERABERLİK ZAMANI”

Türkiye’de bugün, 12 Mart ve 12 Eylül darbelerindeki baskıcı sürecin bir benzerinin yaşandığına dikkati çeken demokratik kitle örgütlerinin temsilcileri, “Bu ağır baskıyı iliklerimize kadar yaşıyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesinde yapılan saldırı, baskı dozunun daha da artacağını gösteriyor. Emeğe, demokrasiye ve cumhuriyete yönelik tüm bu baskılara, saldırılara ve zulme karşı birlik ve beraberlik zamanıdır” dedi.

“İKTİDAR 14 YILLIK KÖTÜ YÖNETİMİNİN FATURASINI CHP’YE KESMEYE ÇALIŞIYOR”

Omuz omuza mücadele verdikleri demokratik kitle örgütlerinin anlamlı desteğinden dolayı onur duyduklarını belirten CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut da iktidarın 14 yıllık kötü yönetiminin faturasını CHP’ye kesmeye çalıştığını söyledi.

“SİYASET ALANI DAHA DA SERTLEŞECEK”

Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırının, önümüzdeki süreçte siyaset alanının daha da sertleşeceğinin bir göstergesi olduğunu kaydeden Barut, “Genel Başkanımıza mermi atma cüretini gösteren alçakların varlığı bunu gösteriyor ama biz yaşanabilir bir Türkiye amacımızı yaşama geçirmek için yılmadan, usanmadan, korkmadan, sinmeden demokrasi, cumhuriyet, hak ve özgürlük mücadelemizi sürdüreceğiz” diye konuştu.

“GERİCİLİĞE, YOBAZLIĞA KARŞI ORTAK MÜCADELE ZORUNLULUK HALİNE GELDİ”

AKP iktidarı döneminde ekonomiden, eğitime, kültür sanattan, toplumsal barışa dek Türkiye’nin ağır tahribata uğradığını vurgulayan Barut, cumhuriyetten, laiklikten, demokrasiden, hak ve özgürlüklerden, emekten yana olan tüm kurum ve kuruluşların gericiliğe, yobazlığa karşı ortak mücadelesinin bir zorunluluk haline geldiğini söyledi.

“CHP SOKAKLARI VE ALANLARI BOŞ BIRAKMAYACAK”

Barut, “Birlik, beraberlik ve bütünlük içinde büyüyerek mücadele etmemiz gerekiyor. Gün birlik ve beraberlik günüdür.  CHP olarak bundan sonra yerimiz sokaklar ve alanlar olacak. Sokakları ve alanları boş bırakmayacağız. TMMOB, KESK, DİSK, TTB gibi Türkiye’nin en önemli demokratik kitle örgütlerinin bu bağlamda desteği çok önemli ve anlamlıdır. Birleşip direnerek, hep birlikte bu mücadeleyi kazanacağız. İyi ki varsınız” şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Bakanlıklar vekâletle yönetiliyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık